Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH

Zarządzenie Nr 0050.19.2019 Burmistrza Wyrzyska z dnia 30 stycznia 2019 r.

Zarządzenie Nr 0050.20.2019 Burmistrza Wyrzyska z dnia 30 stycznia 2019 r.

Zarządzenie Nr 0050.21.2019 Burmistrza Wyrzyska z dnia 30 stycznia 2019 r.

Fotorelacja z Edynburga

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na rok szkolny 2019/2020

BRĄZ W PIŁCE PLAŻOWEJ

Na Płotkach koło Piły 15 maja 2019 roku odbyły finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłkę Siatkową Plażową w kategorii dziewcząt i chłopców. Mimo niesprzyjającej aury tego dnia, nie zabrakło w nich naszych reprezentantów.

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

W środę 15 maja br. uczniowie z klas IV a i IV b udali się na długo oczekiwaną wycieczkę klasową. Celem wycieczki był Słowiński Park Narodowy, jeden z 23 parków narodowych w Polsce i obok Wolińskiego Parku Narodowego drugi park nadmorski. Krajobraz tego obszaru ukształtowany został przez trzy czynniki: wiatr, fale i przybrzeżne prądy morskie.

Z Polski do Australii

W minioną środę, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią, wraz z uczniami klasy VIII b mogłam odbyć fascynującą dwugodzinną „podróż” z Polski do Australii.

Wycieczka do Bydgoszczy

16 maja uczniowie klasy Ib i IIIa ze swoimi paniami Krystyną Kowalską i Jadwigą Strzyżewską udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Najpierw odwiedzili „Muzeum mydła i historii brudu”, gdzie poznali eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka w odległych czasach, a także historię produkcji i używania mydła.

Przedszkolak w świecie poezji

Dnia 14.05.2019r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka odbył się V Przegląd Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”, w którym wzięło również udział czworo przedszkolaków z naszej szkoły.

WYCIECZKA KLASY IVc DO BISKUPINA

Klasa IVc wraz z opiekunami i wychowawcą 17.05.2019r. wybrała się do Biskupina. Rodzice uczniów uznali, że warto zobaczyć jeden z najstarszych w Europie rezerwatów, który dla dziedzictwa kulturowego Polski jest Pomnikiem Historii. Obejmuje on obszar z licznymi śladami osadnictwa od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, stąd jego wyjątkowa wartość.

I N F O R M A C J A !
GOŚCIE Z ZAGRANICY NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 26 kwietnia do naszej miejscowości przyjechała grupa wolontariuszy anglojęzycznych z Fundacji "Wiatrak" w Bydgoszczy. Przybyli do Polski z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Włoch. Wolontariusze prowadzili zajęcia dla uczniów klas gimnazjalnych w ramach realizowanego obecnie przez naszą szkołę projektu English Teaching Activities.

American Dream czyli uczniowie SP z wizytą w Amerykańskiej Szkole.

Dnia 5.04.2019 r. grupa uczniów należąca do projektu English Teaching Activities realizowanego w naszej szkole wyjechała na zaproszenie do Amerykańskiej Szkoły mieszczącej się w Konstancinie, na przedmieściach Warszawy. Głównym celem przedsięwzięcia było uczestnictwo w spektaklu w języku angielskim przygotowanym przez uczniów American School of Warsaw (ASW), a także zapoznanie się ze strukturą działania i funkcjonowaniem szkoły wg amerykańskiego systemu nauczania.

ANGLIŚCI W SZKOLE AMERYKAŃSKIEJ W KONSTANCINIE - PROGRAM RADY POLEK.

Zakończyła się kolejna edycja dwuetapowego programu dla nauczycieli języka angielskiego współpracujących z Polsko – Amerykańską Fundacją Rozwoju oraz Nidzicką Fundacją Rozwoju „NIDA”.

Łowiectwo w oczach dziecka

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV pilskim konkursie plastycznym o tematyce przyrodniczo - łowieckiej pt. "Łowiectwo w oczach dziecka".

Terminy zebrań z rodzicami:

ulica Szkolna 2 - 14 .05.2019 ( wtorek)

Klas I, IV -17.00
Klasy II, V -17.30
Klasy III, VI -18.00

ulica Główna 58 - 16.05.2019 ( czwartek)

klasy VII -17.00
Klasy VIII -17.30