Strona główna · Dziennik lekcyjny · Dyrekcja · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Plan lekcji · Kontakt środa, Styczeń 20, 2021

Dobre praktyki

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ

Podstawowe zasady bezpieczeństwa
KOMUNIKAT

Bardzo proszę o szybki zwrot szkolnego sprzętu (laptopy i tablety), użyczonego na czas zdalnego nauczania.

Informacja dotyczy uczniów klas I-III.

W piątek 15.01 i poniedziałek 18.01.2021 w godz. 7.30-15.30 jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Małgorzata Lewandowska

Podsumowanie konkursu Matematyczny Kalendarz Adwentowy

W dniach od 1 do 24 grudnia 2020 roku odbywał się szkolny konkurs „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”, skierowany do uczniów klas IV – VIII. Konkurs miał charakter internetowy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym oraz doskonalenie umiejętności w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnej.

"Mali pacjenci obdarowani..."

Po dwóch miesiącach od zakończenia akcji charytatywnej, w końcu, bez przeszkód, które wcześniej napotykaliśmy z powodu trwającej pandemii, dotarliśmy z licznymi darami do pacjentów przebywających na oddziale onkologii i hematologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Życzenia na Nowy Rok i propozycje na ferie zimowe
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na Nowy Rok: zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w 2021 r.

Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

UWAGA!

W czwartek 31 grudnia 2020 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Małgorzata Lewandowska

Święta w nas...

Interaktywne życzenia od Samorządu Uczniowskiego - kliknij tutaj

Opiekunowie SU

Sławomira Janowiak i Anna Nowak

Świąteczne godziny wychowawcze w klasach 4-8

Wigilia klasowa jest ważnym wydarzeniem dla większości uczniów. To czas, kiedy mogą ze sobą porozmawiać i nikt nie będzie ich uciszać, kiedy mogą w przyjemnej atmosferze pobawić się, pośpiewać i zmniejszyć dystans dzielący ich oraz nauczycieli. Szczególnie przyjemne są wspólne przygotowania, dekorowanie klasy, planowanie menu, wymyślanie atrakcji, a przede wszystkim – wymiana upominków. W czasie pandemii nie mogliśmy zorganizować klasowych Mikołajek, wymienić się z uczniami prezentami, zjeść przyniesionych smakołyków. Mimo to, nie zrezygnowaliśmy z tego wydarzenia, ponieważ dla uczniów pozbawionych codziennego kontaktu byłaby to kolejna już strata. Przedświąteczne spotkanie było więc ich ostatnim „oficjalnym” kontaktem w tym roku.

Świąteczne godziny wychowawcze w klasach 1-3

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres przedświąteczny – to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Nauczycielki i opiekunki na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów.

Konkurs muzyczno-plastyczny.

Dnia 18 grudnia zakończył się szkolny konkurs artystyczny na Boże Narodzenia. Uczniowie z klas IV-VII przygotowywali przepiękne kartki świąteczne oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Efektem pracy jest ta oto prezentacja wykonań umieszczona w linku.

Z życzeniami Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okazja do składania sobie wzajemnie życzeń i obdarowywania się prezentami. Od trzech lat w okresie przedświątecznym przygotowywane są w naszej szkole upominki dla emerytowanych nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

Magia świąt Bożego Narodzenia w piątkowy wieczór klasy VII b

Dnia 11 grudnia 2020 roku uczniowie klasy VII b spotkali się z wychowawcą na platformie Teams. Wieczór rozpoczął się o godzinie 21.00 projekcją bajki pt. „Kosmiczne święta”, która porusza tematykę świąt Bożego Narodzenia. Młody elf bierze małego kosmitę za prezent gwiazdkowy. Nie wie, że jego nowa zabawka chce zniszczyć ziemską grawitację i ukraść wszystkie prezenty… Dzięki przesłaniu, które niesie ze sobą bajka, mogliśmy poczuć magię świąt - ubieranie choinki, gwiazdkowe prezenty, wspólne kolędowanie czy radość ze spędzania czasu z bliskimi.

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

środa 20 Styczenia 2021.

Fabian, Sebastian

W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p.Bartosz Pawelczyk