Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Koncert Orkiestry Dętej w Osieku nad Notecią

14 grudnia br. zgromadziliśmy się w Hali Osir-u, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Osiek nad Notecią pod kierunkiem pani Katarzyny Wyczyńskiej. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wiele różnych utworów m.in.: „Legiony Polskie” oraz „Rotę”.

Koncert mikołajkowy

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Mikołajkowy. Podczas występu podsumowano zmagania ortograficzne najlepszych uczniów z Gminy Wyrzysk. Oprócz uczniów szkoły podstawowej na scenie pojawili się również zaproszeni artyści.

Mikołajkowa akcja charytatywna.

Tradycyjnie już w grudniu, uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w mikołajkową akcję charytatywną. Organizatorzy: Beata Wachowiak, Lucyna Wydeheft i Dariusz Bąk, przygotowali kilka atrakcji, w których licznie wzięła udział cała szkolna społeczność.

GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

04 XII 2018r w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Głównej odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole

W roku 2018 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada piątego grudnia. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Światowy Dzień Wolontariatu.

Mikołajkowe gry i zabawy

W tym roku świąteczny nastrój wprowadziliśmy nieco wcześniej bo już 4 grudnia. Tego dnia uczniowie klas młodszych wraz z koleżankami i kolegami z oddziału „0” oraz zaproszonymi przedszkolakami z tutejszego przedszkola brali udział w „Mikołajkowych grach i zabawach”.

"Spotkanie z bohaterami mitów greckich"

Dzięki zaproszeniu Teatru Wrocławskiego „In - Art” na spektakl teatralny pt. „Mity greckie”, uczniowie klasy IV a, V d oraz VI a i VI b, mogli obejrzeć innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków.

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 26 listopada 2018 roku w Hali Sportowej w Osieku nad Notecią odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej klas VII i VIII. Mecz rozegrały 4 drużyny: SP Osiek, SP Wyrzysk, SP Falmierowo, SP Kosztowo. Zawodnicy grali systemem ‘’każdy z każdym”. Jak się szybko okazało bezapelacyjnie wygrała Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Z wizytą w Komisariacie Policji

Dnia 28 listopada uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zorganizowanych w Akademii Pyrka przy Komisariacie Policji w Wyrzysku.

Ślubuję godnie reprezentować społeczność naszej szkoły

21 i 22 listopada br. Zarząd Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie Pocztu Sztandarowego złożyli ślubowanie i podpisali akt ślubowania.

Konkurs "Najładniejsza ozdoba choinkowa"

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku ogłosił konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. Nasza szkoła, po raz kolejny, wzięła w nim udział. Praca miała być przygotowana w dowolnej technice plastycznej.

Klasa I a i II a w "świecie" Andersena

Dnia 3 grudnia 2018 r. dzieci z klasy I ,,a” i II ,,a” obejrzały spektakl „Świat Andersena” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART. Spektakl składał się z trzech odrębnych bajek Andersena, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie.

Dzień misia

W tym roku Dzień Pluszowego Misia był obchodzony w naszej szkole dość skromnie. Umówiłyśmy się z łącznikami z biblioteką, że każda klasa obchodzi ten dzień według własnego uznania. Dzieci z oddziałów 0 najbardziej kochają misie, ponieważ każdy przedszkolak przyniósł ulubioną maskotkę tego dnia ze sobą do szkoły. Drzwi niektórych klas ozdabiały podobizny misia.

Sztab WOŚP w Osieku już gra.

Już w końcu października Małgorzata Pawlaczyk wystąpiła ponownie o zgodę na rejestrację sztabu przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na organizacje 27. Finału w naszej miejscowości. 31 .10 otrzymaliśmy takową zgodę. W 27.Finale , którego kulminacja nastąpi 13. stycznia 2019 roku będziemy zbierali środki pieniężne „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”

Andrzejki w starszym oddziale przedszkolnym

W czwartek 29 listopada w starszym oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa, która jest już naszą tradycją. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy.

Grudzień 2018

sobota 15 Grudnia 2018.