632,164 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Jasełka współcześnie i nie tylko...

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej jasełkami.

Spotkanie z kolekcjonerem długopisów

Dnia 3 stycznia 2019 roku klasa I „a” gościła kolekcjonera długopisów, pana Krzysztofa Kopczyńskiego z Piły. Tworzenie swojej kolekcji rozpoczął trzy lata temu. Posegregował już posiadane i zaczął zwiększać ich ilość dzięki życzliwości rodziny i znajomych. Długopisy pochodzą z całego świata i ma ich już ponad dwa tysiące.

KOLĘDOWANIE PO POLSKU I ANGIELSKU (FILMY)

Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Wieloletnią tradycją szkoły przy ulicy Głównej w Osieku nad Notecią są konkursy kolęd w wykonaniu uczniów. Podobnie było i tego roku.

WOŚP na rockowo
Dyskoteka WOŚP
"Świąteczna moc wsparcia dla osób samotnych, starszych oraz chorych"

Zbiórka kartek świątecznych dla osób samotnych, starszych i chorych to ostatnia zaplanowana akcja Szkolnego Koła Wolontariatu w tym roku kalendarzowym. Wolontariusze własnoręcznie wykonali przepiękne kartki bożonarodzeniowe, w których znalazły się życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

Jak co roku, tak i w tym, w naszej szkole 19 i 20 grudnia odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. W wykonaniu dekoracji pomagali chętni uczniowie. Wśród nich byli uczestnicy zajęć „Kreatywni na Boże Narodzenie” oraz uczniowie ze świetlicy szkolnej, którzy pod opieką Pani Edyty Marzoch – Gryczki stworzyli świąteczne cacka.

Niespodziewani goście w szkole...

Dni poprzedzające Święta wypełnione były w szkole spotkaniami z niespodziewanymi gośćmi. Najpierw 19 grudnia uczniów klas IV odwiedził mł. ogn. Mateusz Kentzer z Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Przybył do naszej szkoły w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”.

Wigilia w oddziałach przedszkolnych

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. 21 grudnia dzieci z obu oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wigiliach klasowych. Przedszkolaki w tym dniu wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Świąteczne życzenia
Praca sekretariatu w czasie przerwy świątecznej
Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły

Grudzień to miesiąc, w którym tradycyjnie jak co roku, uczniowie naszej szkoły spotykają się w zmaganiach rywalizując, w piłkę siatkową. Niedawno odbył się turniej dziewcząt, a teraz przyszła pora na rywalizację chłopców. 12 XII br. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.

WSPOMNIEŃ CZAR

Za nami kolejna, już XVIII, edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza. W tym roku także nie zabrakło emocji podczas pisania dyktand, które najeżone były trudnościami ortograficznymi. Nie mniej problemów sprawiały znaki interpunkcyjne, bez których żaden tekst nie byłby w pełni zrozumiały. Tematyka tekstów była różnorodna, gdyż klasy młodsze pisały o zbliżających się świętach, a klasy starsze o niesamowitych podróżach, odkryciach i niezwykłych postaciach.

Zawsze trochę radości, czyli święta w szpitalu...

Grudzień jest magicznym miesiącem, kiedy cały świat staje się miejscem, gdzie spełniają się marzenia, a ludzie są dla siebie życzliwsi. Dzieci cieszą się na myśl o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i czekających na nich prezentach. Nikt nie lubi być z dala od domu, szczególnie w okresie przedświątecznym, bo wtedy właśnie najbardziej potrzebujemy bliskości z rodziną. A takim miejscem jest szpital. W tym roku, po raz kolejny pamiętaliśmy o chorych dzieciach przebywających w wyrzyskim szpitalu.

ALFIK 2018

Uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej w Osieku nad Notecią 12.12.2018r. przystąpili do XXII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO - ALFIK 2018.

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Styczeń 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Imieniny
Dzisiaj jest
środa 16 Styczenia 2019.

Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz, Bernard