Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
WIDOWISKO ARTYSTYCZNE "ONE, TWO, THREE..."

19 czerwca 2018 roku o godzinie 8.00 uczniowie klas IV-VII i gimnazjum wzięli udział w Widowisku Artystycznym „One, two, three …” Pomysł zrodził się pod wpływem chwili, podczas zajęć z j. angielskiego z panią Małgorzatą Lewandowską w ramach projektu „Klucz do kompetencji – wsparcie kształcenia ogólnego w Gminie Wyrzysk”, ale również podczas przygotowywania uczniów do konkursów w j. angielskim takich jak Konkurs Poezji Anglojęzycznej, Konkurs Piosenki anglojęzycznej, głośnego czytania w języku angielskim, czy konkurs przedmiotowy z j. angielskiego.

Z WIZYTĄ U PANI BURMISTRZ

11 czerwca grupa dzieci biorąca udział w projekcie edukacyjnym udała się z wizytą do Urzędu Miasta i Gminy Wyrzysk. Dzięki życzliwości firmy przewozowej p.Mirosława Poloczka szczęśliwie dojechaliśmy do Wyrzyska . Przed Budynkiem Urzędu czekał na nas Pan Leszek Matuszewski , wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, który towarzyszył nam w czasie całego pobytu w urzędzie.

list od Douglasa.

Przekazuję Wam list od Douglasa, Amerykanina, który 4 czerwca 2018 r. odwiedził naszą szkołę.

M. Lewandowska

Szanowny Panie Dyrektorze,

Szanowne Panie,

Pragnę serdecznie podziękować za gościnę, możliwość spotkania z Państwem oraz uczniami
Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Osieku nad Notecią. Wizyta w Państwa szkole była dla
mnie i mojej żony niezwykle miłym przeżyciem.

Wycieczka do Wrocławia.

W dniach od 11 do 13 czerwca klasa III c gimnazjum udała się na wycieczkę do Wrocławia. Nasza grupa liczyła 20 osób. Program wycieczki był bardzo bogaty, dlatego te 3 dni pobytu we Wrocławiu były naprawdę niezwykle fascynujące.

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Krajobraz nadmorski ukształtowany został przez trzy czynniki: wiatr, fale morskie i przybrzeżne prądy morskie. Wiatr jest czynnikiem, który wpłynął na ukształtowanie się wydm, czyli wzniesień usypanych z piasku, ciągnących się wzdłuż plaż nadmorskich. Niektóre wydmy, zwane ruchomymi przesuwają się na znaczne odległości, rocznie nawet do 10 metrów.

Z wizytą w "małym zoo"

W piątek 15 czerwca 2018 r. przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią wybrały się w odwiedziny do państwa Marcina i Bożeny Smełsz , którzy prowadzą własne gospodarstwo rolne.

"Do przodu, Polsko! Do boju, Polsko!"

Po hasłem „Do przodu, Polsko! Do boju, Polsko!” w czwartek, 14 czerwca br. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka Samorządu Uczniowskiego. Motywem przewodnim zabawy były rozpoczynające się tego dnia Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Wyprawa do Centrum Wspinaczkowego "SPIDER" w Bydgoszczy

To był dobry wybór! Tak twierdzą uczniowie klasy VIa i VIb, którzy w środę 13 czerwca 2018 roku spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Pod okiem trenerów poznawali oni tajniki tego sportu. Było i wesoło i ciekawie, a czasami nawet przemknął dreszczyk emocji.

Bieg Olka.

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku, w Wyrzysku odbył się XX Ogólnopolski Uliczny Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”. Jubileuszowy bieg główny poprzedził XX Bieg Szkół im. Aleksandra Napierały. Dzieci i młodzież rywalizowały w kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacja dla rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych
Tydzień zdrowia i profilaktyki.

W dniach od 4 do 8 czerwca 2018 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Tygodnia Zdrowia i Profilaktyki dla uczniów starszych klas (klasy VII oraz II i III gimnazjalne).

Wizyta policjanta.

6 czerwca 2018 roku nasza szkolę odwiedził nasz dzielnicowy st. sierż. Mateusz Tomczyński. Miał w naszej szkole wiele spraw do przegadania.

"Jak nie czytam, jak czytam." - III edycja.

Po raz 3. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam.” Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz inicjowanie mody na czytanie.

Klasa I a i III b w Poznaniu.

7 czerwca uczniowie klasy I a i III b wraz z wychowawczyniami i opiekunkami wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Program był bardzo bogaty i urozmaicony. Po przyjeździe do Poznania najpierw dzieci odwiedziły Palmiarnię. Tam podziwiały rośliny z różnych stref klimatycznych oraz akwaria pełne egzotycznych ryb.

Wycieczka do Rogowa

8 czerwca 2018 roku dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego udały się do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zaurolandia” w Rogowie. Po dotarciu na miejsce przedszkolaków przywitała pani przewodnik, która oprowadziła wszystkich po Parku Dinozaurów.

Czerwiec 2018

czwartek 21 Czerwca 2018.

Alicja, Marta, Alojz