424,254 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Wycieczka do oczyszczalni ścieków.

We wtorek 20 marca br. grupa uczniów z klas czwartych i piątych, uczęszczająca na zajęcia w ramach Projektu Przyrodniczego „Powietrze, Ziemia, Woda – trzy żywioły”, udała się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Liszkowie.

"Z wizytą w domu Staszica"

We wtorek 20 marca 2018 r. my -uczniowie klasy IV B wraz z naszym wychowawcą i opiekunami wybraliśmy się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę. Ponieważ większość z nas jeszcze nigdy nie podróżowała pociągiem, zdecydowaliśmy się na taki środek lokomocji. Wyruszyliśmy o godz. 12.13 i bez żadnego opóźnienia dotarliśmy na miejsce - do Piły. W programie wyjazdu znalazły się muzeum, kino oraz restauracja McDonald's.

Konkurs Matematyczny "Kangur" w naszej szkole

15 marca uczniowie naszej szkoły z klas IV - VII oraz II i III gimnazjum brali udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2018”. 29 naszych zdolnych matematyków przez 75 minut głowiło się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań.

"Irlandia w szkole" czyli Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka, święto narodowe Irlandii, od wielu lat obchodzony jest na całym świecie. Cykl wszystkich wydarzeń w Polsce to niemal cały marzec. Nasza szkoła, która uczestniczy w programie „Irlandia w szkole”, otrzymała od Fundacji Kultury Irlandzkiej zaproszenie na obchody tego święta dla młodzieży szkolnej.

Pilskie Targi Edukacyjne

17 marca 2018 roku uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjalnych wraz z opiekunami: pp Anicetą Banaszak, Edytą Marzoch -Gryczka i Iwoną Schulz brali udział w Pilskich Targach Edukacyjnych. Targi odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

"Savoir - vivre w szkolnej stołówce"

Dnia 2 marca odbył się - jak w każdy pierwszy piątek miesiąca, apel porządkowy dla klas I - VI. Tematem przewodnim spotkania było omówienie zasad zachowania się na szkolnej stołówce. Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor szkoły - Pan Jacek Wiśniewski, który przekazał wszystkim uczniom informację na temat bieżącej organizacji pracy szkolnej stołówki.

Mistrz Matematyki klas I-III

9 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki klas I – III”. Główne cele konkursu to: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

"Tobie, Wielkopolsko, serc naszych bicie"

2 marca br. odbył się w Wyrzysku XVII Gminny Konkurs Recytatorski, którego celem była popularyzacja poezji patriotycznej związanej z powstaniem wielkopolskim. Uczniowie prezentując wiersze, włączyli się w ten sposób w obchody Roku Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania zostały zaprezentowane utwory nie tylko znanych w całej Polsce i na świecie poetów, ale także naszych-rodzimych.

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH
Wyniki konkursu literackiego "Tworzę, więc jestem"

Po długiej nieobecności, wracamy!!! Niestety ostatnie miesiące nie były bardzo owocne w prace, na które z niecierpliwością czekałam! Spośród nadesłanych, udało się jednak wyłonić te najlepsze.

Ach, co to był za bal, czyli bajeczne wspomnienia o balu karnawałowym

W środowe popołudnie, 31 stycznia br. odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na bal przybyło liczne grono wspaniale przebranych uczniów, którzy zmienili szkolny hol w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

"Mój pupil i ja - rozstrzygnięcie konkursu"

Wraz ze zbiórką karmy dla zwierząt ze schroniska w Bydgoszczy, w naszej szkole trwał konkurs literacko – fotograficzny „Mój pupil i ja”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie z klas od I – VII. Należało wysłać pod wskazany adres e-mailowy zdjęcie ze swoim pupilem oraz napisać kilka zdań o zwierzątku, które widnieje na fotografii.

"Nakarmiliśmy Burka i Kicię!"

Zgodnie z coroczną tradycją, dzień przed feriami zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów i kotów z bydgoskiego schroniska. W tym roku uczyniliśmy to wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej, którzy pod opieką Pani Agaty Bełki – Świtkowskiej zorganizowali zbiórkę w budynku swojej szkoły.

Wspomnienia z ferii

W drugim tygodniu ferii zimowych 20 stycznia 2018 roku grupa uczniów z klas IV, VI , VII oraz II i III gimnazjum udała się z opiekunami na wycieczkę do Piły. Od godziny 900 rozpoczęły się zabawy na pilskim lodowisku. Łyżwiarstwo to coraz popularniejszy sport zimowy. Jazda na łyżwach, to również świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Nie jest ona trudna i nie wymaga specjalnych umiejętności.

W ferie nie musi być nudno

21. lutego br., uczniowie klasy IV c i V b wraz z wychowawcami: p. Beatą Wachowiak i p. Iwoną Schulz byli w kinie "Helios" w Pile na projekcji filmu "Jumanji".

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Marzec 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
Dzisiaj jest
piątek 23 Marca 2018.

Imieniny obchodzą:
Pelagia, Feliks, Zbysław