Strona główna · Dziennik lekcyjny · Dyrekcja · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Plan lekcji · Kontakt Czwartek, Listopad 26, 2020

Dobre praktyki

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ

Zaproszenie do obejrzenia prezentacji.
Działania Szkolnego Koła Wolontariatu

9 października odbyło się pierwsze spotkanie Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią już od trzech lat. W nowym roku szkolnym oprócz uczniów najstarszych klas dołączyli do nas wolontariusze z klas szóstych. Pomimo wielu obostrzeń sanitarnych bierzemy udział w różnych akcjach oraz staramy się pomagać potrzebującym osobom. Kilku wolontariuszy wraz z opiekunami dostarczyło upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły. 30 października członkowie koła byli na cmentarzu parafialnym w Osieku nad Notecią, uczestnicząc w corocznej akcji „Zapomniane groby”. Uczniowie uporządkowali zaniedbane groby oraz postawili symboliczne znicze.

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Dzień ten przypomina nam, że nie zawsze Polacy mogli żyć w wolnym kraju, stąd tak ważna jest pamięć o narodowych bohaterach i wydarzeniach tego okresu. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole były wyjątkowe. Nie odbył się zaplanowany uroczysty apel oraz konkurs historyczny. Mimo ograniczeń wynikających ze stanu epidemii uczniowie aktywnie włączyli się w jego obchody. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli online w projekcie „Żywa lekcja historii 2020” w okresie 09.11 – 13.11.2020 roku.

Światowy Dzień Pluszowego Misia-2020.

25. listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Zwierzątko to jest bohaterem niezliczonej ilości bajek i książek dla najmłodszych. Jego podobizny widnieją na zeszytach, koszulkach, a w sklepach z pamiątkami, aż roi się od misiowych figurek i gadżetów. Nasza biblioteka, aby upamiętnić ten dzień, zaprasza uczniów do udziału w konkursach, których bohaterem jest sympatyczny pluszak.

KONKURS FOTOGRAFICZNY "FLAGA NARODOWA W MOIM OBIEKTYWIE ROZSTRZYGNIĘTY"!

Na adres e-mailowy biblioteki szkolnej wpłynęło wiele zdjęć, na których siedemnaścioro uczniów w pomysłowy, nietypowy i kreatywny sposób przedstawiło w różnym ujęciu flagę Polski oraz symbole odzwierciedlające Święto Niepodległości. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i często nieschematyczne podejście do wykonywanych fotografii.

Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza

16 listopada 2020 r. odbył się pierwszy etap konkursu ortograficznego. W tym roku została zmieniona jego formuła ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną. Przedstawiciele poszczególnych klas pisali dyktanda w swoich macierzystych szkołach. Następnie teksty przesłano do organizatora konkursu- czyli naszej szkoły. Komisja dokonała korekty uczniowskich dyktand.

11 listopada w pamięci przedszkolaków.
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też przez cały tydzień dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały tematy związane z naszym pięknym krajem – Polską.
"Światowy Dzień Postaci z Bajek w klasach IV"

Postacie z bajek to towarzysze naszego dzieciństwa. Poznajemy je często dzięki naszym najbliższym – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu. 5 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu w naszej szkole i na całym świecie dzieci, ale również dorośli przypominają sobie o niesamowitych bajkowych postaciach

Śniadanie Daje Moc

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania.

Nasza szkoła patriotycznie.

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole zawsze obchodziliśmy z należytą czcią i szacunkiem dla polskiej tradycji i historii. W tym roku niestety nie jest nam dane, abyśmy wspólnie mogli świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody nie będą już tak doniosłe i odświętne, jak zazwyczaj. Dlatego, postanowiłyśmy nieco w innej formie przypomnieć, czym jest pojęcie patriotyzmu i jak od zawsze pojmujemy je w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Dzień Postaci z Bajek
Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że Was bajka pokochała.

MARIA SKŁODOWSKA - CURIE

Maria Skłodowska-Curie (1867-1934), polska fizyk i chemik. Duma Naszego kraju! Mimo wielu trudności w życiu prywatnym i naukowym, dwukrotnie przyznano jej Nagrodę Nobla.
7 listopada minęła 153 rocznica jej urodzin.
Przeczytaj - jaka była. Bądź jak Maria Skłodowska-Curie.
UWAGA!

W poniedziałek 09.11.2020 r. lekcje odbywają się wg dotychczasowego planu. Tak jak w ubiegłym tygodniu!

Zmiany nastąpią dopiero od wtorku 10.11.2020 r.

Małgorzata Lewandowska

dyrektor szkoły

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

czwartek 26 Listopada 2020.

Konrad, Leonard, Sylwester

W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p.Bartosz Pawelczyk