Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Krystyna, Sabina, Norbert

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSIEKU NAD NOTECIĄ
Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Dnia 29 listopada 2019 roku dwoje uczniów naszej szkoły: Martyna Janowiak z klasy VIII b oraz Fabian Wolski z klasy VIII a, wzięło udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Etap ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 im. Wojska Polskiego w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów z powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, złotowskiego i poznańskiego.

Informacja dla rodziców
Profilaktyka stomatologiczna

29 listopada uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Profil-Dental - ,,Profilaktyka stomatologiczna”. Prowadzący uczyli nie tylko prawidłowego mycia zębów, ale także skutecznych metod na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 28 listopada wszystkie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzenie u nas tego święta to już tradycja.

Wesołe i zdrowe kanapki!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. Dnia 20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zerówki przygotowywały „Wesołe kanapki”. Dzieci pod okiem wychowawców wykonywały zdrowe i kolorowe kanapki.

ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA

25 listopada 2019 w Wyrzysku odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele młodzieży ze wszystkich szkół terenu naszej gminy, a także osoby dorosłe – mieszkańcy gminy Wyrzysk. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Janowiak z klasy VIII B oraz Anna Belka z klasy VI A.

Osiek na starej fotografii.

Biblioteka szkolna przeżyła w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie. Jak do tego doszło? Było tak. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, pani Iwona Schulz zaprosiła na spotkanie kółka historycznego pana Stefana Wełniaka. Miał on opowiedzieć uczniom o historii Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” , które powstało w naszej miejscowości na początku lat 20 XX wieku. Spotkanie wzbudziło szczere zainteresowanie uczniów.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA W NASZEJ SZKOLE

Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji w czwartek, 21 listopada 2019 roku, w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami: p. Sławomirą Janowiak i Anną Nowak. Na parkiecie tłumnie bawili się nasi uczniowie, a muzykę zapewnili nam: Aleksander Lewandowski, Mateusz Liszka i Gracjan Zieliński, uczniowie z klasy V a. Energię straconą podczas tańców można było uzupełnić zapiekankami, słodyczami i napojami sprzedawanymi w mini sklepiku Samorządu Uczniowskiego.

"Mistrz matematyki w klasach I - III"

25 listopada 2019 roku uczniowie klas młodszych naszej gminy spotkali się w Szkole Podstawowej w Kosztowie na Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz matematyki w klasach I – III”. Głównymi celami konkursu było: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, a także wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

Dnia 18 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku IV kadencji. Uczniowie spośród pięciu kandydatek wybierali czwórkę radnych. O głosy wyborców ubiegały się: Wiktoria Bąk, Aleksandra Janik, Natalia Kwidzińska, Magdalena Skibicka i Agata Zbela.

Szkolenie z nauki kodowania

Cóż to było za spotkanie! Wtorkowe popołudnie było niezwykle intensywne i pełne energii. 19 listopada 2019 roku zorganizowałyśmy we własnym zakresie szkolenie z nauki kodowania w edukacji wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyły nauczycielki z klas I-III.

Matematyczna Liga Zadaniowa

W sobotę 16 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią odbyło się pierwsze z trzech spotkań XXXIII edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie biorą udział uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej.

XIX Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza

To już dziewiętnasty raz - podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza - mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole omnibusów ortograficznych - uczniów z klas od IV do VIII, reprezentujących szkoły z Falmierowa, Kosztowa i Wyrzyska. Wśród nich nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły.

Święto Niepodległości w SP w Osieku nad Notecią

Dnia 12. listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 101 lat temu, po 123 latach niewoli państwo polskie stało się niepodległe i wolne od zaborców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Radni Rady Miejskiej w Wyrzysku – p. Stefan Wełniak i p. Leszek Matuszewski. Obecna była pani sołtys Ewa Pawlaczyk oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Bąkowie z wychowawczynią, p. Natalią Kusz.

Zbiórka elektrośmieci