937,461 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
UWAGA, JEST NOWY PLAN LEKCJI!!! ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE GŁÓWNEJ SZKOŁY. MOŻNA POBRAĆ
Listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do przedszkola
Listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad NoteciąPoniżej przedstawiamy Państwu listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią

Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych
Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią


Od 8 kwietnia 2020 r. do 17 kwietnia 2020 r. należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia. Druk można pobrać ze strony szkoły: www.sp-osiek.pl (Dokumenty dla rodziców – Rekrutacja – Przedszkole) lub osobiście w sekretariacie szkoły. W przypadku pobrania ze strony szkoły, można zrobić skan wypełnionego dokumentu i przesłać go na adres: sposieknn@interia.pl. Natomiast jeśli ktoś z Państwa nie ma możliwości załatwienia sprawy w powyższy sposób, proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły: 67 2866028 w godz. 9.00 15.00.
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Lewandowska

Nowy plan lekcji
NOWY PLAN LEKCJI


POBIERZ


Komunikat
Drodzy Rodzice!


Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowało, że konieczne jest prowadzenie procesu nauczania zaplanowanego na ten rok szkolny w zmienionych warunkach organizacyjnych, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W obecnych okolicznościach kluczową kwestią jest rozsądna i uwzględniająca aktualną sytuację organizacja zajęć. Dla Waszych dzieci istotne jest stworzenie im warunków, które będą sprzyjać właściwej organizacji dnia, by zachować równowagę pomiędzy nauką, rozrywką i wypoczynkiem.
Pamiętajcie również, że oprócz przyswojenia materiału i wykonania ćwiczeń, Wasze dzieci muszą pokonać barierę techniczną. Logowanie, przesyłanie, to dla nich dodatkowy czas poświęcony na naukę, dlatego bardzo ważne jest Wasze wsparcie, wyrozumiałość oraz cierpliwość.
My ze swej strony od poniedziałku 30.03.2020 r. zmieniamy tygodniowy plan lekcji, tzn. zmniejszamy do max. 4 lekcji dla każdej klasy IV – VIII.
8.00 - 9.40 klasy I – III
Od 9.50 klasy IV – VIII
Mamy nadzieję, że te zmiany wpłyną pozytywnie na higienę pracy ucznia. Poza tym zmniejszy się lub w ogóle zniknie problem korzystania z jednego komputera przez rodzeństwo w wieku szkolnym.
Rola rodzica w tym nietypowym nauczaniu jest bardzo istotna. Proszę zwrócić szczególną uwagę swojemu dziecku na bezpieczne korzystanie z Internetu. Bądźcie bardziej czujni, nadzorujcie działania Waszego dziecka w sieci i rozmawiajcie z nim o podejmowanych przez nie aktywnościach.
Życzymy Wam cierpliwości, wyrozumiałości oraz dobrej współpracy z nami – nauczycielami.
PS. W poniedziałek, wtorek i środę czas przeznaczony na naukę on-line dla klas I-III będzie okrojony z racji próbnego egzaminu ósmoklasistów.
Poprosiłam również nauczycieli uczących w klasach ósmych, by w dniach 30.03-01.04.2020 nie organizowali lekcji online z klasami ósmymi!
Instrukcja dotycząca próbnych egzaminów (link ze strony CKE) jest już na stronie szkoły.


Powodzenia

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Lewandowska

Komunikat
Drodzy Uczniowie.


Organizując dla Was pracę zdalną musimy wszyscy pamiętać o zasadzie bezpiecznego i rozsądnego korzystania z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Starajcie się uczestniczyć aktywnie w zdalnym nauczaniu. Początkowo taka forma nauki może budzić Wasze obawy, szybko jednak przekonacie się, że jest ona bardzo przystępna i atrakcyjna. Z pomocą nauczycieli i rodziców na pewno dacie radę.
Mając na uwadze Wasze dobro i higienę pracy, postanowiliśmy od poniedziałku 30.03. zmienić tygodniowy plan lekcji online, zmniejszając ilość do maksymalnie czterech.
W godzinach porannych, czyli od 8.00 - 9.40 z zajęć prowadzonych przy komputerze skorzystają młodsze dzieci z klas I – III.
O godzinie 9.50 komputer w domu przejmują starsi, czyli uczniowie klas IV – VIII, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w zaplanowanych dla nich lekcjach.
PS. W poniedziałek, wtorek i środę czas przeznaczony na naukę on-line dla klas I-III będzie okrojony z racji próbnego egzaminu ósmoklasistów.
Poprosiłam również nauczycieli uczących w klasach ósmych, by w dniach 30.03-01.04.2020 nie organizowali lekcji online z klasami ósmymi!
Instrukcja dotycząca próbnych egzaminów (link ze strony CKE) jest już na stronie szkoły.


Powodzenia

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Lewandowska

Informacja dotycząca organizacji próbnego egzaminu ósmoklasisty.
Informacja dotycząca organizacji próbnego egzaminu ósmoklasisty.


Uczniowie, którzy zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, powinni wejść na stronę https://www.cke.gov.pl/ w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i znaleźć właściwy arkusz egzaminacyjny, a w języku obcym – również nagranie. Następnie zapisać materiały na dysku komputera i rozwiązywać zadania na ekranie komputera albo wydrukować arkusz. Praca z arkuszem egzaminacyjnym trwa tak długo, jak wskazano na jego pierwszej stronie. Ważne, by była samodzielna, gdyż to daje szansę na rzetelne sprawdzenie wiadomości i umiejętności.
Po skończonej pracy zapisz arkusz na dysku komputera lub wydrukuj. Nie przesyłaj odpowiedzi do nauczyciela - rozwiązania będą opublikowane 8 kwietnia i wówczas samodzielnie sprawdzisz swoje odpowiedzi i dokonasz ich oceny.

Dokładna instrukcja przebiegu próbnego egzaminu jest dostępna w linku https://www.cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20200325%20Kroki%20E8.pdf


Proponuję ściągnąć tę instrukcję na komputer, by móc w każdej chwili sprawdzić kolejność wykonywania czynności.Dyrektor Szkoły
Małgorzata Lewandowska

Komunikat
KOMUNIKAT.


W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej
od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. będzie prowadzone nauczanie na odległość.
Uczniowie w tym czasie mają zajęcia według swojego planu lekcji.


Dyrektor Szkoły
Małgorzata Lewandowska

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA KOMUNIKATORA ZOOM
INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA KOMUNIKATORA ZOOM


POBIERZ


WIZYTA W BANKU

6.03.2020r. dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego odwiedziły Nadnotecki Bank Spółdzielczy. Pracownik banku wyjaśnił dzieciom co to jest lokata i jak oszczędzać pieniądze. Dowiedziały się również do czego służy bankomat oraz jak wygląda on od środka, czyli od strony niedostępnej dla klientów. Dzieci poznały różne nominały banknotów oraz maszynę do segregowania i liczenia monet. Najwięcej emocji wzbudziła w dzieciach możliwość trzymania sztabki prawdziwego złota.

Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, dlatego 9 marca w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z tej okazji.

Komunikat
DRODZY RODZICE!


Poniżej znajdziecie Państwo linki do stron internetowych z ciekawymi materiałami edukacyjnymi

Komunikat
Drodzy Rodzice!


W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa
zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica
w Osieku nad Notecią są zawieszone od 12 do 25 marca 2020 r.
Czas ten nie jest czasem ferii.
Uczniowie powinni przebywać w domu i wykorzystać ten czas na naukę, w czym pomogą im nauczyciele. Przygotują oni propozycje ćwiczeń, zadań, ciekawych pozycji książkowych, linki do filmów, gier edukacyjnych itp.
Kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie i zachęcenie swoich dzieci
do skorzystania ze skierowanej do nich oferty.
Na skrzynki pocztowe prześlemy do Państwa linki
z propozycjami ciekawych materiałów.
W razie wątpliwości lub pytań prosimy kontaktować się z nauczycielami
przez skrzynkę mailową w dzienniku elektronicznym.
Apelujemy do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na to, aby dzieci bezwzględnie nie wychodziły z domu i nie gromadziły się w miejscach publicznych.

Komunikat
KOMUNIKAT.


Od 16 do 25.03 2020r. Zajęcia edukacyjne i opiekuńcze
w szkołach są zawieszone.
Dnia 16 marca 2020r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią przy ul. Szkolnej 2
będzie czynna od godziny 9.00 do 13.00.
Budynek przy ul. Głównej 58 będzie zamknięty.

Informacje dotyczące kolejnych dni będą przekazane w terminie późniejszym.
W pilnych sprawach proszę kontaktować się mailowo
sposieknn@interia.pl

Komunikat
Drodzy Uczniowie!


Przez dwa tygodnie zajęcia w szkole są zawieszone.
To jest czas kwarantanny i powinniście zostać w domu. Nie przemieszczajcie się
i nie organizujcie spotkań towarzyskich.
Wierzymy, że wykażecie się poczuciem obowiązku i odpowiedzialności
oraz że wykorzystacie ten czas należycie.
Przeznaczcie go na naukę, w czym pomogą Wam nauczyciele.
Przygotują oni propozycje ćwiczeń, zadań, ciekawych pozycji książkowych,
linki do filmów, gier edukacyjnych itp.
Zachęcamy Was do skorzystania z tej oferty edukacyjnej.

W razie wątpliwości lub pytań możecie kontaktować się z nauczycielami
przez skrzynkę mailową w dzienniku elektronicznym.

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKOLEKCJI
KOMUNIKAT W SPRAWIE REKOLEKCJI


Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej zostają odwołane, natomiast parafialne odbędą się według harmonogramu.

Małgorzata Pawlaczyk
Wicedyrektor szkoły


Znajdź nas na Facebook
Zdalne nauczanie

Koronawirus

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Kwiecień 2020
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 5 Kwietnia 2020.

Imieniny obchodzą:
Irena, Wincenty, Julianna