WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ
Podsumowanie 28 Finału WOŚP w Osieku nad Notecią - "BEZ WAS NIC"!

Prace w Sztabie WOŚP w Osieku nad Notecią jak zawsze rozpoczęły się w listopadzie i trwają do chwili obecnej. Nasze działania możecie śledzić niezmiennie na naszym koncie w serwisie Facebook: Sztab WOŚP Osiek nad Notecią (www.facebook.com/wosp.osieknn/). Tam na bieżąco przekazujemy, co się u nas dzieje. Zamieszczamy też zdjęcia i filmiki z imprez. Tegoroczny Finał był wyjątkowy (jak każdy), wszystko w nim toczyło się nie tak jak byśmy oczekiwali.

Zbiórka dla Sary Popielarskiej

W sobotę 18 stycznia 2020 roku odbędzie się zbiórka pieniężna na leczenie i rehabilitację Sary Popielarskiej z Nieżychowa, dziewczynki chorującej na guza mózgu.

"Leć kolędo w świat..."

Czas poprzedzający Boże Narodzenie wypełniony jest wytężoną pracą. Wszyscy starają się przygotować smaczne potrawy, posprzątać cały dom, a najmłodsi zajmują się dekorowaniem pierników, którymi bardzo często przyozdabiają także choinki. Atmosfera świąteczna w szkole rozpoczęła się w pierwszym tygodniu grudnia. Każda klasa wraz ze swoimi wychowawcami ozdobiła swoje izby już na święto Świętego Mikołaja, natomiast Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował dekorację na korytarzach naszej szkoły.

Kartki świąteczne dla osób samotnych i chorych

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią wykonali kartki świąteczne dla osób samotnych, starszych i chorych. Była to jednocześnie ostatnia zaplanowana akcja naszego koła w roku 2019. Wolontariusze własnoręcznie zrobili wiele przepięknych kartek bożonarodzeniowych, w których znalazły się życzenia z okazji świąt oraz Nowego Roku.

Pierwsza sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

Dnia 18 grudnia 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyła się pierwsza sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica podczas obrad reprezentowały wcześniej wybrane radne: Wiktoria Bąk, Aleksandra Janik, Natalia Kwidzińska, Agata Zbela oraz opiekun Damian Nieroda. Wśród zaproszonych gości znalazła się również dyrektor szkoły p. Małgorzata Lewandowska, która z dumą obserwowała ślubowanie radnych.

Biesiada WOŚP
Zaproszenie na dyskotekę
Plan WOŚP 2020
Wigilia w oddziałach przedszkolnych

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Przygotowania rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to dzieci uczestniczyły w Mikołajkowym koncercie. Z dużym zaangażowaniem stroiły choinkę, dekorowały swoje sale, wykonywały liczne prace plastyczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ozdabiały babeczki i pierniczki.

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"

Grudzień to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy bardziej wrażliwi na potrzeby innych. Również w tym roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nasza szkolna wspólnota postarała się sprawić, aby wśród cierpiących dzieci zagościł choć na moment uśmiech na twarzy.

Życzenia
Przeciwdziałajmy cyberprzemocy!

W ostatnim czasie, wraz z coraz większą dostępnością nowych mediów dla dzieci i coraz szerszą gamą możliwości jakie te media oferują, poważnym zagrożeniem dla najmłodszych stają się ich rówieśnicy. Problem określany terminem „cyberprzemoc”, zauważony kilka lat temu, bardzo szybko uznany został za poważną kwestię społeczną i przeciwdziałanie mu jest obecnie priorytetem większości programów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu dzieci w Sieci. *

Koncert mikołajkowy

Tradycyjnie w naszej szkole odbył się Koncert Mikołajkowy. Tym razem wydarzenie to miało miejsce 9 grudnia. Gośćmi specjalnymi tegorocznego koncertu byli seniorzy z zespołu Osieczanki pod kierownictwem Pani Danuty Błażejczak oraz Panowie - Krzysztof Badura i Maciej Sury.

Tydzień Edukacji Globalnej

Żyjemy w bardzo złożonym i dynamicznie zmieniającym się świecie. Ludzie stają w obliczu wielu wyzwań, jakie niesie współczesne życie. Codziennie docierają do nas niepokojące informacje ze świata, na temat katastrof, anomalii pogodowych, zmian klimatycznych, głodu, chorób, migracji. Często zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje? Czy można temu zaradzić?

"Im więcej dajesz, tym większym się stajesz"

Trzy dni. Tyle potrzebowali rodzice klasy II a, aby odnowić salę lekcyjną, która wymagała odświeżenia. Ich zapał i determinacja przyczyniły się do ekspresowego zakończenia prac. Wszystko zaczęło się od inicjatywy kilku mam. Pomysł podchwycili pozostali rodzice drugoklasistów. Nie zastanawiali się długo i w szybkim tempie zebrali fundusze oraz rozpoczęli prace remontowe.

Styczeń 2020

niedziela 19 Styczenia 2020.

Marta, Henryk, Mariusz