WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ
Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. 22 stycznia w restauracji „Słoneczna” odbyła się ta wspaniała impreza. Dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego oraz zerówki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny.

MŁODZI W AKCJI

W naszej szkole został zrealizowany projekt zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – Młodzi w Akcji. W październiku 2019 roku spotkałam się z 8 osobową grupą uczniów klasy 8b, którzy byli zainteresowani wzięciem udziału w projekcie. W pierwszym etapie omówiłam ścieżki, które możemy zrealizować. Następnie wybraliśmy temat – Kronika na sportowo, czyli gry i zabawy z dawnych lat. Ustaliliśmy początkowy plan działania: każdy z uczestników miał przeprowadzić wywiad ze swoimi dziadkami, by dowiedzieć się o Ich zabawach z dzieciństwa.

Zakończenie zbiórki na leczenie Sary Popielarskiej

21 stycznia 2020 roku zakończyła się zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację Sary Popielarskiej z Nieżychowa, w którą zaangażowana była społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH
"Dziadek do orzechów"

18 stycznia 2020 roku została zorganizowana wycieczka do Bydgoszczy. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie baletu „Dziadek do orzechów", do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Większość z nas jeszcze nigdy nie była na przedstawieniu baletu. Po wejściu do okazałego gmachu i zwiedzeniu pięknego wnętrza Opery Nowej, powoli zajmowaliśmy miejsca na widowni, w dużej części już wypełnionej.

OGŁASZAMY NABÓR WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW Z KLAS 4 - 5
Pomożemy zimą nakarmić Burka i Kicię

W dniach od 20 do 24 stycznia w naszej szkole odbędzie się zbiórka zorganizowana dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Rybowie. Na każdej przerwie (w szkole przy ul. Szkolnej – klasa nr 15, w szkole przy ul . Głównej - klasa nr 201) dyżurujący uczniowie przyjmować będą od Was wszystko to, czego potrzebują zwierzaki.

Dawid Kartaszewicz prowadzi warsztaty z Młodzieżową Radą w Osieku

16 stycznia 2020 r. z inicjatywy Komisji Kultury i Promocji w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią zorganizowano warsztaty aktorskie. Poprowadził je aktor Dawid Kartaszewicz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, znany z seriali telewizyjnych takich jak: "Barwy szczęścia", "Przyjaciółki", "Czas honoru" czy ostatnio "Ślad" oraz desek Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Podsumowanie 28 Finału WOŚP w Osieku nad Notecią - "BEZ WAS NIC"!

Prace w Sztabie WOŚP w Osieku nad Notecią jak zawsze rozpoczęły się w listopadzie i trwają do chwili obecnej. Nasze działania możecie śledzić niezmiennie na naszym koncie w serwisie Facebook: Sztab WOŚP Osiek nad Notecią (www.facebook.com/wosp.osieknn/). Tam na bieżąco przekazujemy, co się u nas dzieje. Zamieszczamy też zdjęcia i filmiki z imprez. Tegoroczny Finał był wyjątkowy (jak każdy), wszystko w nim toczyło się nie tak jak byśmy oczekiwali.

Zbiórka dla Sary Popielarskiej

W sobotę 18 stycznia 2020 roku odbędzie się zbiórka pieniężna na leczenie i rehabilitację Sary Popielarskiej z Nieżychowa, dziewczynki chorującej na guza mózgu.

"Leć kolędo w świat..."

Czas poprzedzający Boże Narodzenie wypełniony jest wytężoną pracą. Wszyscy starają się przygotować smaczne potrawy, posprzątać cały dom, a najmłodsi zajmują się dekorowaniem pierników, którymi bardzo często przyozdabiają także choinki. Atmosfera świąteczna w szkole rozpoczęła się w pierwszym tygodniu grudnia. Każda klasa wraz ze swoimi wychowawcami ozdobiła swoje izby już na święto Świętego Mikołaja, natomiast Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował dekorację na korytarzach naszej szkoły.

Kartki świąteczne dla osób samotnych i chorych

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią wykonali kartki świąteczne dla osób samotnych, starszych i chorych. Była to jednocześnie ostatnia zaplanowana akcja naszego koła w roku 2019. Wolontariusze własnoręcznie zrobili wiele przepięknych kartek bożonarodzeniowych, w których znalazły się życzenia z okazji świąt oraz Nowego Roku.

Pierwsza sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

Dnia 18 grudnia 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyła się pierwsza sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica podczas obrad reprezentowały wcześniej wybrane radne: Wiktoria Bąk, Aleksandra Janik, Natalia Kwidzińska, Agata Zbela oraz opiekun Damian Nieroda. Wśród zaproszonych gości znalazła się również dyrektor szkoły p. Małgorzata Lewandowska, która z dumą obserwowała ślubowanie radnych.

Biesiada WOŚP
Zaproszenie na dyskotekę