Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Spotkanie ze strażakiem

16 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem – Naczelnikiem Sławomirem Królakiem. Celem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz przypomnienie zasad zachowania się w przypadku wybuchu pożaru w szkole i w domu.

Tydzień Bibliotek 2018.

8 i 15 maja z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klas: I a , I b , III a wraz ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Centałą, Zofią Siemrzuch i Lucyną Wydeheft odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Osieku n. Not.. Uczniowie poznali zasoby biblioteki oraz zasady korzystania z książek. Mieli za zadanie wytłumaczyć hasło tegorocznego święta „(Do)wolność czytania”.

"Polski żywioł"

19 maja 2018r. uczniowie kl. IIa wraz z wychowawczynią, p. Anicetą Banaszak, wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem, p. Romanem Pankiewiczem, które odbyło się w Filii Bibliotecznej w Osieku. Spotkanie miało na celu promocję najnowszej książki pisarza p.t. "Polski żywioł", będącą ostatnią częścią tryptyku "Trzy żywioły".

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przedszkola.
Odwiedziny w bibliotece.

W czwartek 17 maja dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią odwiedziły szkolną bibliotekę. Na początku wizyty, małych gości powitała pani wicedyrektor Henryka Trojanowska-Białczak i pani Małgorzata Pawlaczyk.

Spotkanie z kapelmistrzem.

W środę 16 maja przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią gościły p. Tadeusza Rzanny, byłego kapelmistrza orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku.

"Baśnie, legendy, podania... "

W ostatni czwartek, uczniowie klasy IV d sprawdzili swoją wiedzę z zakresu treści kilku lektur, które w ramach konkursu baśniowego mieli zadanie przeczytać. Były to dobrze znane większości dzieci baśnie europejskie takie jak: „Kopciuszek” i „Bajka o rybaku i rybce”, czy mniej znane np. „Sinobrody” . Pojawiły się też w kanonie lektur konkursu legendy dotyczące między innymi powstania Gniezna oraz legenda „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”.

Próbna ewakuacja .

Dnia 11 maja 2018 r. w naszej szkole w budynku przy ulicy Szkolnej 2 odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru oraz powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Omnibus 2018.

Znamy już wyniki tegorocznego OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO OMNIBUS, z którego zadaniami zmierzyło się 11 kwietnia 2018 roku 6342 uczniów ze 183 szkół. Najwięcej uczestników o wysokie lokaty, nagrody i dyplomy walczyło w województwach – mazowieckim (41szkół, 1447 uczniów) i zachodniopomorskim (25szkół, 975uczniów).

SUKCES OLI

W ostatnim tygodniu kwietnia, 26.04.2018, odbył się szósty Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

"W poszukiwaniu terra felix"

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole rozpoczęliśmy 30 kwietnia uroczystym apelem, w którym udział wzięli uczniowie klas: siódmych, czwartych i gimnazjaliści.

Relacja z nocki w szkole.

Dzięki kolejnej nocce w szkole, którą przeżyliśmy z 27 na 28 kwietnia 2018, mogliśmy (uczniowie klasy VIa) spędzić więcej czasu w swoim towarzystwie i bardziej pozanć się poprzez rozmowy i wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil.

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

2. maja br. w naszej gminie rozpoczęły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Przedstawiciele władz, z panią Burmistrz Bogusławą Jagodzińską na czele, delegacje różnych organizacji oraz poczty sztandarowe, udali się pod pomnik pomordowanych w 1939 r. mieszkańców oraz pomnik Chrystusa Króla, aby oddać hołd i złożyć wiązanki kwiatów.

Lista kandydatów przyjętych w postępowaniu rekrutcyjnym do klasy pierwszej
Spotkanie z lekarzem.

26 kwietnia 2018 roku w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z Panią doktor Hanną Rauhut- Wawrzyniak- naszym miejscowym lekarzem rodzinnym. Spotkanie odbyło się w ramach wiosennej akcji profilaktycznej „ Trzymaj formę.”

Maj 2018

czwartek 24 Maja 2018.