Strona główna · Dziennik lekcyjny · Biblioteka szkolna · Dyrekcja · Plan lekcji · Kontakt Poniedziałek, Wrzesień 16, 2019


Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Projekt ETAs - j. angielski

Linki

Sprawozdania finansowe

UWAGA - ZMIANA PLANU LEKCJI OD 09.09.2019r. NOWY PLAN W ZAKŁADCE "PLAN LEKCJI"

Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
Harmonogram odwozów w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek, 2 września rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny. W uroczystości udział wzięli szanowni goście ksiądz proboszcz Adam Przyborski i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Wika, ponadto dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

Komunikat
"Wczoraj, dziś, jutro..."

W środę 19 czerwca o godzinie 9:00 zebraliśmy się na boisku szkolnym, aby pożegnać miniony rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Małgorzata Lewandowska wręczyła nagrody i dyplomy uczniom wyróżnionym w nauce oraz tym, którzy uzyskali 100% frekwencję. Drobne upominki otrzymali również uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i reprezentujący naszą szkołę w poczcie sztandarowym.

Wycieczka do Karpacza

Dnia 12 czerwca, po kilkugodzinnej podróży autokarem, uczniowie klas trzecich gimnazjum dotarli do miejscowości Ścięgny, gdzie już na wstępie czekało na nich wiele zabawy w Western City. Spędzili aktywnie czas korzystając z licznych atrakcji. Następnie udali się do Karpacza, który był głównym celem ich podróży.

Piknik Rodzinny

W niedzielę, 9 czerwca 2019 roku, przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią rozpoczął się kolejny już Piknik Rodzinny. Jest to wydarzenie organizowane przez Radę Rodziców przy wielkim wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Piknik został otwarty przez dyrektora szkoły – panią Małgorzatę Lewandowską oraz przewodniczącą rady rodziców – panią Karolinę Stranz. Powitali oni przybyłych gości, rodziców, dzieci i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

Klasa I a i II a na wycieczce w Toruniu

Dnia 18 czerwca 2019 r. klasy I a i II a wraz z wychowawczyniami, udały się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie grodu Kopernika zaczęliśmy od pobytu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Jest to pierwsze centrum nauki, które otwarto w województwie kujawsko - pomorskim.

Lista osób przyjętych do przedszkola

Lista osób przyjętych do przedszkola.

Lista osób przyjętych do klasy pierwszej

Lista osób przyjętych do klasy pierwszej.

Wycieczka uczniów klasy Vc do Bydgoszczy

13. czerwca 2019 roku wszyscy uczniowie klasy Vc wraz z opiekunami udali się pociągiem do stolicy sąsiedniego województwa - Bydgoszczy. W programie wycieczki było m.in.: zwiedzanie miasta i zajęcia sportowe w Parku Trampolin.

XXI BIEG "OLKA"

Tradycyjnie, w drugą sobotę czerwca, w Wyrzysku odbył się XXI Ogólnopolski Uliczny Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”. Podobnie jak w poprzednich latach bieg główny poprzedził XXI Bieg Szkół im. Aleksandra Napierały.

Piknik przygotowany przez policjantów

W czwartek 6 czerwca br. Uczniowie klas VII wraz z nauczycielkami: p. Magdaleną Mrotek -Matuszewską, p. Joanną Lewandowską i p. Anicetą Banaszak udali się do Wyrzyska na piknik przygotowany przez policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku.

STYPENDYŚCI POLSKO - AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI

Wysokiej jakości edukacja to najlepsza inwestycja w młodego człowieka, dlatego warto pisać projekty i warto być ich uczestnikiem. W Osieku nad Notecią już po raz trzeci realizowany jest projekt grantowy zorientowany na naukę języka angielskiego, zwłaszcza na naukę języka i kultury kraju poprzez zabawę oraz inne zajęcia wykraczające poza ławkę szkolną. Grant przydzielany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w ramach ścieżki English Teaching Activities, dla szkół, które złożyły najlepsze propozycje realizacji projektu edukacyjnego.

Wycieczka do Bydgoszczy

5 czerwca uczniowie klas VIa, VIIc i VIIb udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Na początku udaliśmy się do ”Muzeum mydła i historii brudu”, w którym dzieci wykonały piękne mydła wg swojego pomysłu oraz poznały jego historię. Następnie udaliśmy się do Parku 17 – Centrum zabaw i trampolin, w którym w doskonały sposób uaktywniliśmy się ruchowo.

Dzieci przedszkolne z wizytą w Bibliotece Publicznej

Z okazji trwającego od 1 do 9 czerwca XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w dniu 07.06.2019 dzieci z Młodszego Oddziału Przedszkolnego zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Osieku nad Notecią.

Znajdź nas na Facebook

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Jak do nas dojechać

Pogoda

Zegar

Kalendarz
Wrzesień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Imieniny
Dzisiaj jest
poniedziałek 16 Września 2019.

Imieniny obchodzą:
Edyta, Kamil, Korneliusz

Copyright © 2018