480,154 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Urodzony przed 6 listopada 1755 w Pile, zmarł 20 stycznia 1826 w Warszawie; polski działacz oświeceniowy, pisarz i publicysta, filozof i tłumacz, geograf i geolog; ksiądz katolicki. Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkoły w Poznaniu, uzyskł święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Staszic był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Zwolennik gruntownych reform systemowych w I Rzeczypospolitej, w okresie Sejmu Wielkiego wspierał piórem zmiany przeprowadzane przez parlament. Od 1808 prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po 1818 założył Towarzystwo Rolnicze w Hrubieszowie. 1807-1812 członek Izby Edukacyjnej, od 1815 Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, członek Rady Stanu Królestwa Polskiego. Współorganizator szkoły uniwersyteckiej w Warszawie (1816) oraz Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach.
XXVI Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego

Dnia 21 kwietnia 2018 r. w Sali Miejskiej w Pile odbyła się 2-ga część XXVI Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego – uroczystość wręczenia nagród laureatom. Wśród nich znalazła się reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy IV a Anna Belka, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV.

Wycieczka do Rezerwatu Przyrody "Zielona Góra"

22 kwietnia, w 192 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, wzbudzenie ekologicznej refleksji nad losem planety, na której żyją miliardy ludzi. Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Coroczne obchody Dnia Ziemi mają uchronić młode pokolenie od popełniania kolejnych błędów, degradujących nasze środowisko.

Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej
Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej
w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad NoteciąDo 30 kwietnia 2018 r. należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia. Druki można pobrać ze strony szkoły ( www.sp-osiek.pl ) lub osobiście
w sekretariacie szkoły.Dyrektor szkoły

Jacek Wiśniewski


Informacja dot. zakończonego postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych.
Informacja dot. zakończonego postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych.
XXVI KONKURS ORTOGRAFICZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU PILSKIEGO

Dnia 14 kwietnia 2018 r. odbył się XXVI Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. Nasi przedstawiciele: Filip Turbiak z kl. IIIa , Anna Belka z kl. IVa, Marcelina Czechowicz z kl. Vb, Bartosz Zbieralski z kl.VIc oraz Karolina Buda z kl.VIIb zmierzyli się z trudnymi tekstami na temat niepodległości, które były naszpikowane trudnościami nie tylko ortograficznymi, ale także i interpunkcyjnymi.

Mali ogrodnicy

W piątek 13 kwietnia przedszkolaki z młodszego oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią udały się z wizytą do Centrum Ogrodniczo-Rolnego w Osieku. Przewodnikiem po centrum była p. Justyna Zajączkowska, która po serdecznym powitaniu zaprosiła dzieci do wspólnego sadzenia kwiatków doniczkowych.

Organizacja dowozów 18-20 kwiecień.
"Śpiew niesiemy w darze"

10 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej pamięci św. Jana Pawła II „Śpiew niesiemy w darze” organizowanym w Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Jego celem było kultywowanie pamięci św. Jana Pawła II oraz promowanie młodych osób uzdolnionych wokalnie i rozwijanie ich zdolności muzycznych.

W KRAINIE MITÓW

13 kwietnia 2018r. odbył się konkurs pt. „W krainie mitów”. Skierowany był do uczniów klas V, którzy właśnie w tym roku szkolnym poznali mitologiczne postacie, krainy i fantastyczne opowieści o różnych zjawiskach czy losach bohaterów. Formą eliminacji był test, który wyłonił przedstawicieli do dalszych zmagań. Wybrani uczniowie musieli indywidualnie zgłębiać są wiedzę nie tylko na temat mitów, ale także na temat starożytnych olimpiad.

"Matematyczne frazeologizmy"

Organizowany w naszej szkole od kilku lat Konkurs Słownikowo - Frazeologiczny, corocznie dotyczy frazeologizmów z różnych dziedzin życia, literatury, czy nauki. W tym roku uczestnicy – uczniowie klas VI, zmierzyli się z frazeologizmami związanymi z matematyką. Każdy z nich dwoił się i troił, by wysunąć się na pierwszy plan i nie zatrzymać w pół drogi, tylko dać z siebie 100 % !

Łobżenica zaprasza

Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy w ramach „drzwi otwartych” odbyły się dwa konkursy dla uczniów oddziałów gimnazjalnych: Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Obcojęzycznej o Puchar Burmistrza Łobżenicy oraz Drużynowy Konkurs z Matematyki o Puchar Dyrektora Szkoły.

Klasowy konkurs matematyczny - "Mistrz matematyki"

Dnia 9 kwietnia 2018 r. w klasie IV b odbył się konkurs matematyczny - "Mistrz matematyki". Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 23 zadania, które były o różnym stopniu trudności. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia oraz wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania.

MISTRZ ORTOGRAFII KLAS III.

Dnia 5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Konkurs organizowany jest co roku i sprawdza poziom wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie poprawności ortograficznej. Uczestnikami tegorocznego konkursu byli najlepsi uczniowie, którzy przez całoroczną pracę pokazali, że ortografia nie jest taka straszna i można jej się nauczyć.

Informacja dla rodziców kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych.
I miejsce w Gminnych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

06 marca 2018 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Wyrzyska, Kosztowa oraz Osieka nad Notecią . Eliminacje składały się z dwóch części: teoretycznej (test wiedzy ogólnej o przepisach ruchu drogowego oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Kwiecień 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny
Dzisiaj jest
środa 25 Kwietnia 2018.

Imieniny obchodzą:
Marek, Jarosław, Wasyl