Strona główna · Dziennik lekcyjny · Dyrekcja · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Plan lekcji · Kontakt Czwartek, Październik 29, 2020

Dobre praktyki

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ

Warsztaty profilaktyczne
Europejski Tydzień Kodowania

Nasza szkoła w tym roku pierwszy raz przystąpiła do społecznej inicjatywy Code Week. Pomysłodawczynią włączenia się do tej akcji była Pani Dyrektor Małgorzata Lewandowska. W ramach tej inicjatywy europejskie państwa ,,ścigają” się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja ta co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W piątek, 2 października br. podczas lekcji matematyki zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia dla uczniów z klas III - VIII.

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

W czwartek 15 października przypadał Światowy Dzień Mycia Rąk. Jest to święto ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Mycie rąk nie jest wcale takie proste, dlatego w związku z pandemią COVID-19 pragnęłyśmy jeszcze bardziej uczulić dzieci, że czystość rąk to klucz do zdrowia. Na co dzień ulegamy infekcjom, które związane są z zakażeniami przenoszonymi przez brudne ręce.

Pasowanie na ucznia

Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każde dziecko z niepokojem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie dla uczniów klas pierwszych stanowi pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - najdłuższe święto w szkole!
Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu i zdobywania nowej wiedzy. Jest to również rozwijanie wyobraźni oraz wzbogacanie słownictwa. Głośne czytanie dzieciom to także budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie najmłodsi.

Program dla szkół - Informacja dla rodziców
Dzień Chłopaka w oddziałach przedszkolnych

W ostatnich dniach września w oddziałach przedszkolnych każdy chłopiec miał swój dzień - uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Drobne upominki i życzenia sprawiły chłopcom mnóstwo radości. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Dzień Kropki

15 września w obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było pobudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kropkami.

Maszt z biało-czerwoną flagą w naszej gminie?

Spisz się i wygraj piłki dla szkół

KOMUNIKAT

W czwartek 17 września 2020 r. od godz. 8.00 odbędzie się sesja zdjęciowa dla uczniów naszej szkoły (inf. dot. obydwu budynków).
Poniżej przedstawiamy ofertę:

Małgorzata Lewandowska

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

czwartek 29 Października 2020.

Wioletty, Serafina, Felicjana

W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p.Bartosz Pawelczyk