Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

poniedziałek 14 Października 2019.

Liwii, Bernarda, Kaliksta

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
najdłuższe święto w szkole!
Jak będziemy świętować w październiku 2019r.?

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: #biblioteka
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008r. - cały październik. Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników, odwiedź nas koniecznie.

XIX Olimpiada Ekologiczna w Powiecie Pilskim

19 września odbył się etap szkolny XIX Olimpiady Ekologicznej. Konkurs ten podzielony jest na dwa poziomy: klas IV – VI i VII – VIII. W naszej szkole przystąpiło do tego etapu 7 uczniów z klas szóstych i 9 uczniów z klas siódmych i ósmych. Po zmaganiach nad niełatwym testem z dziedziny ekologii, do etapu gminnego zakwalifikowali się: z klas szóstych: Anna Belka i Jakub Lewandowski, natomiast z poziomu klas siódmych i ósmych: Nikola Hein, Martyna Kalata, Krystyna Skwierawska, Martyna Janowiak i Natalia Kuberska.

Dzień Chłopaka

Wyjątkową datą w kalendarzu jest 30 września. Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto! Nie inaczej było też w naszych oddziałach przedszkolnych. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę Dziewczynki wraz z p. wychowawczyniami odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Głośnego Czytania w klasach pierwszych.

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię oraz pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie z dzielnicowym.

23 września uczniowie z klasy 3a i 3b na zaproszenie dzielnicowego Andrzeja Ziarnika udali się do Komisariatu Policji w Wyrzysku. Dzieci poznały nazwy wydziałów, spotkały się z komendantem oraz mogły sprawdzić sposób pobierania odcisków palców.

Święto Pieczonego Ziemniaka w kl. IIa i IIIa

23 września klasy IIa i IIIa powitały kalendarzową jesień podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia nie zabrakło ogniska, w którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski. Głównym bohaterem zabaw był oczywiście ziemniak. Podczas gry w „Gorącego ziemniaka” uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, wyobraźnię oraz szybkość udzielając odpowiedzi na zadane pytania. Pani Teresa Lewandowska zorganizowała wystawkę własnych rysunków z wizerunkiem ziemniaka.

"Samorządy mają głos" - kampania wyborcza w naszej szkole

16 września br. w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz do Pocztu Sztandarowego. Wszyscy kandydaci przygotowali plakaty, na których przedstawili swoje zainteresowania oraz program wyborczy. Plakaty zostały rozwieszone w całej szkole.

"Archipelag Skarbów"

19 i 20 września br. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyki zintegrowanej pt. "Archipelag Skarbów". Zajęcia miały formę dwóch mityngów dla uczniów klas VII i VIII, w łącznym wymiarze 8 godzin lekcyjnych. Warsztaty prowadził zespół 4 certyfikowanych trenerów posiadających uprawnienia wydane przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej.

Międzynarodowy Dzień Kropki.

International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Judo Jopek Team zaprasza na zajęcia judo

11 września zawitali do naszej szkoły trenerzy i zawodnicy judo. Była to grupa Judo Jopek Team, prowadzona przez trenerski duet: Józefa i Tomasza Jopków. Panowie promują dyscyplinę judo w powiecie pilskim.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

W niedzielę, 1 września br. przed Urzędem Miejskim w Wyrzysku uformował się korowód z przedstawicieli władz samorządowych, szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańców Gminy Wyrzysk. Wszyscy uroczyście przeszli pod pomnik zamordowanych przez Hitlerowców w listopadzie 1939 roku mieszkańców Wyrzyska i okolic, gdzie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek, 2 września rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny. W uroczystości udział wzięli szanowni goście ksiądz proboszcz Adam Przyborski i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Wika, ponadto dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

"Wczoraj, dziś, jutro..."

W środę 19 czerwca o godzinie 9:00 zebraliśmy się na boisku szkolnym, aby pożegnać miniony rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Małgorzata Lewandowska wręczyła nagrody i dyplomy uczniom wyróżnionym w nauce oraz tym, którzy uzyskali 100% frekwencję. Drobne upominki otrzymali również uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i reprezentujący naszą szkołę w poczcie sztandarowym.

Wycieczka do Karpacza

Dnia 12 czerwca, po kilkugodzinnej podróży autokarem, uczniowie klas trzecich gimnazjum dotarli do miejscowości Ścięgny, gdzie już na wstępie czekało na nich wiele zabawy w Western City. Spędzili aktywnie czas korzystając z licznych atrakcji. Następnie udali się do Karpacza, który był głównym celem ich podróży.