Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią
 

Nawigacja
 
Samorząd Uczniowski
 
Projekt ETAs - j. angielski
 
Linki
 
Sprawozdania finansowe
 
Znajdź nas na Facebook
 
Logowanie
 
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
 
Pogoda
 
Zegar
 
Kalendarz
 
Listopad 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Imieniny
 
Dzisiaj jest
piątek 22 Listopada 2019.

Imieniny obchodzą:
Cecylia, Jonatan, Stefan
 
WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSIEKU NAD NOTECIĄ
Święto Niepodległości w SP w Osieku nad Notecią

Dnia 12. listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 101 lat temu, po 123 latach niewoli państwo polskie stało się niepodległe i wolne od zaborców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Radni Rady Miejskiej w Wyrzysku – p. Stefan Wełniak i p. Leszek Matuszewski. Obecna była pani sołtys Ewa Pawlaczyk oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Bąkowie z wychowawczynią, p. Natalią Kusz.

Zbiórka elektrośmieci
"Dziewczynka z zapałkami" - spektakl teatralny

W poniedziałek 18 listopada uczniowie z klas II, III i IV wybrali się na wycieczkę do Piły do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na przedstawienie teatralne. ,,Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena to jedna z najbardziej poruszających baśni tego autora. Każdy na pewno zna tę piękną baśń, a zespół artystów przedstawił spektakl w niebywałej, zimowej oprawie nawiązując do wydarzeń z historii o małej dziewczynce próbującej sprzedać zapałki w mroźny, zimowy wieczór.

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

15 listopada 2019r. odbył się IV Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, znajdujących się na terenie naszej gminy. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Wydarzenie to było także okazją do pokazania talentów, uzdolnień artystycznych dzieci.

Spotkania edukacyjne o niepełnosprawności

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. Uczniowie klasy III b dzięki rodzicom, którzy wzięli udział w licytacji zajęć o niepełnosprawności uczestniczyli w zajęciach, które przybliżyły im problem osób niewidomych.

ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

12 listopada 2019 r. uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w eliminacjach do Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów. Każdy uczestnik losował tekst, następnie miał czas na zapoznanie się z nim, po czym prezentował swoje umiejętności.

"Zapomniane groby"

,,Zapomniane groby" – to pierwsza akcja Szkolnego Koła Wolontariatu. Pierwszy i drugi dzień listopada to dni, w których wspominamy naszych bliskich zmarłych. Udajemy się na cmentarze oraz nawiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, aby pomodlić się za ich dusze. Jesteśmy wtedy zajęci sprzątaniem i przystrajaniem grobów kwiatami. Zapalamy znicze, nie zważając na inne groby, o których nikt nie pamięta lub którymi nie ma się, kto zająć.

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada br. w wielu szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyła się także nasz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje, zachowując powagę i spokój w postawie wyrażającej szacunek, punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali 4-zwrotkowy hymn.

Szkoła do hymnu!

Przeszło 20 tysięcy szkół (w tym również Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku) przystąpiło do akcji "Szkoła do hymnu", zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży dla uczczenia 101 rocznicy zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Zaproszenie na treningi tenisa stołowego.
Konkurs wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się pieszych w klasach pierwszych

Dnia 28 października odbył się I etap szkolnego konkursu wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się pieszych w ruchu drogowym, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych. Jego celem było sprawdzenie i utrwalenie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz wyrabianie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwego zachowania się na drodze.

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - "DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

07 listopada odbył się w naszej szkole drugi konkurs poświęcony tematyce związanej z działaniami Polaków w celu odzyskania niepodległości . Konkurs adresowany był do uczniów klas siódmych i ósmych .

Poznajemy historie naszej miejscowości - wizyta pana Stefana Wełniaka

Dnia 7 listopada 2019 roku w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów zainteresowanych historią z Panem Stefanem Wełniakiem. Podczas tego spotkania uczniowie poznali historię Towarzystwa Sportowego "Sokół", którego sztandar znajduje się w naszej szkole.

Badmintonowe zmagania!

W sobotnie przedpołudnie, 26 października 2019 roku, reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią, wzięła udział w Gminnym Turnieju Badmintona, którego organizatorem był Parafialny Klub Sportowy „Tęcza” z Kosztowa.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.