Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Łucja, Otylia, Eugeniusz

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSIEKU NAD NOTECIĄ
KOMUNIKAT

Dnia 18 grudnia 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami w budynku przy ulicy Szkolnej 2:

- godz. 17.00 klasy I i IV

- godz. 17.30 klasy II i V

- godz. 18.00 klasy III i VI

Dnia 19 grudnia 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami w budynku przy ulicy Głównej 58:

- godz. 17.30 klasy VII

- godz. 18.00 klasy VIII

UWAGA:

Po spotkaniu z wychowawcą będzie możliwość konsultacji z wszystkimi nauczycielami.

Małgorzata Lewandowska

Mikołajki w przedszkolu

Dzień 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

Mikołajkowe gry i zabawy

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Ten świąteczny nastrój rozpoczęliśmy tradycyjnie 6 grudnia. Tego dnia uczniowie klas młodszych wraz z koleżankami i kolegami z oddziału „0” oraz zaproszonymi gośćmi z tutejszego przedszkola brali udział w „Mikołajkowych grach i zabawach”.

Szkolne Koło Wolontariatu na oddziale Onkologii Dziecięcej w Bydgoszczy

W poniedziałek 2 grudnia 2019 roku, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią, udali się z wizytą do podopiecznych oddziału Onkologii Dziecięcej szpitala im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Wolontariusze z klas VIII mieli okazję zapoznać się ze specyfiką choroby nowotworowej wśród dzieci i młodzieży.

Podsumowanie XII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski oraz XIX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

W czwartek 7 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się finał XII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. W konkursie tym uczestniczyli laureaci z 5 powiatów: czarnkowsko – trzcianeckiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, złotowskiego i pilskiego. Rywalizacja była bardzo duża. Poziom wiedzy ekologicznej, którym musieli wykazać się najlepsi z poszczególnych powiatów był bardzo wysoki.

Dzień Pluszowego Misia.

Poniżej przedstawiamy krótka fotorelację z obchodów Święta w szkole.

Organizacja Finału WOŚP

22 raz w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią rozpoczęły się prace nad organizacja Finału WOŚP w naszej miejscowości. Wzorem ubiegłych lat zaprosiliśmy do współpracy uczniów, absolwentów i wszystkich ludzi, którzy chcą wspomóc tegoroczną zbiórkę. Finał WOŚP zaplanowano na niedzielę 12 stycznia 2020 roku - odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle.” Szefową Sztabu jest Pani Małgorzata Pawlaczyk. Cel 28. Finału WOŚP - zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej!

Andrzejki - magiczny dzień wróżb.

W piątek 29 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Dnia 29 listopada 2019 roku dwoje uczniów naszej szkoły: Martyna Janowiak z klasy VIII b oraz Fabian Wolski z klasy VIII a, wzięło udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Etap ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 im. Wojska Polskiego w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów z powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, złotowskiego i poznańskiego.

Informacja dla rodziców
Profilaktyka stomatologiczna

29 listopada uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Profil-Dental - ,,Profilaktyka stomatologiczna”. Prowadzący uczyli nie tylko prawidłowego mycia zębów, ale także skutecznych metod na utrzymanie zdrowego i białego uśmiechu.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 28 listopada wszystkie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzenie u nas tego święta to już tradycja.

Wesołe i zdrowe kanapki!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. Dnia 20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zerówki przygotowywały „Wesołe kanapki”. Dzieci pod okiem wychowawców wykonywały zdrowe i kolorowe kanapki.

GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

20 listopada w Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbył się IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie techniki czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz poznawanie nowości z literatury dziecięcej.

ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA

25 listopada 2019 w Wyrzysku odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele młodzieży ze wszystkich szkół terenu naszej gminy, a także osoby dorosłe – mieszkańcy gminy Wyrzysk. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Janowiak z klasy VIII B oraz Anna Belka z klasy VI A.