WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W OSIEKU NAD NOTECIĄ
KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH
Komunikat
A teraz obrót - szubidubidu i w górę ręce - szubidubidej czyli wspomnienie o szkolnym balu karnawałowym.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im dużo przeżyć i radości. Tak też było u nas podczas balu karnawałowego w dniu 22 stycznia 2020 roku, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

Pilskie Targi Edukacyjne

W sobotę 22 lutego w hali Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile odbyły się Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły branżowe, technika i licea ogólnokształcące przygotowały atrakcyjne stoiska, które przyciągały wielu zainteresowanych uczniów szkół podstawowych i ich rodziców .

Ach, co to był za bal...

Dnia 15 lutego 2020 roku w Restauracji „Słoneczna” odbył się bal karnawałowy, którego organizatorem była Rada Rodziców naszej szkoły. Na początku przedstawiciel RR przywitał przybyłych gości, życząc wszystkim udanej zabawy.

Jestem, tym, co jem!

To hasło przewodnie kampanii dotyczącej zdrowego i racjonalnego stylu życia pod nazwą „Na sportowo jest zdrowo”. Prezentacja „Jestem tym, co jem” ma na celu wyjaśnienie znaczenia tego hasła oraz wzbudzenie refleksji nad własnym sposobem odżywiania i przyjęcie takiej strategii działania, która dokona zmian w naszej diecie i stylu życia.

Walentynki w oddziałach przedszkolnych

Dzień 14 lutego 2020 roku był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały piękne walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

AKTYWNY WYPOCZYNEK UCZNIÓW PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Podczas ferii zimowych, 29 stycznia 2020 roku uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią E.Marzoch - Gryczką wybrali się do Bydgoszczy. Jednym z miejsc, które odwiedzili był Jumping Place, czyli park trampolin. Tutaj aktywnie, pod okiem trenerki spędzili czas, korzystając z takich atrakcji jak: tor ninja, poducha powietrzna, basen wypełniony piankami i wiele innych atrakcji.

ŁYŻWIARSKIE FERIE!!!

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy. Tak też rozpoczęli ferie uczniowie z klas VIA, VIC i VID, którzy 24.01.2020 roku udali się na wycieczkę do Piły. Był to ostatni dzień zajęć lekcyjnych w pierwszym semestrze i wychodząc ze szkoły po ostatniej lekcji, czuliśmy już atmosferę wypoczynku. CZAS ROZPOCZĄĆ TE FERIE Z PRZYTUPEM :-).

KOMUNIKAT

Dnia 12 lutego 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami w budynku przy ulicy Szkolnej 2:

- godz. 17.00 klasy I i IV

- godz. 17.30 klasy II i V

- godz. 18.00 klasy III i VI

Dnia 13 lutego 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami w budynku przy ulicy Głównej 58:

- godz. 17.30 klasy VII

- godz. 18.00 klasy VIII

Małgorzata Lewandowska

Akcja "Pomożemy zimą nakarmić Kicię i Burka" - zakończona!

Jak co roku, tak i w tym, postanowiliśmy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej – bezdomnym zwierzętom, które swój tymczasowy dom znalazły w schronisku. Wybraliśmy miejsce położone około 27 kilometrów od Osieka - Schronisko „Cywil” w Rybowie. Obecnie znajduje się tam 19 kotów i 232 psy.

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. 22 stycznia w restauracji „Słoneczna” odbyła się ta wspaniała impreza. Dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego oraz zerówki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny.

MŁODZI W AKCJI

W naszej szkole został zrealizowany projekt zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – Młodzi w Akcji. W październiku 2019 roku spotkałam się z 8 osobową grupą uczniów klasy 8b, którzy byli zainteresowani wzięciem udziału w projekcie. W pierwszym etapie omówiłam ścieżki, które możemy zrealizować. Następnie wybraliśmy temat – Kronika na sportowo, czyli gry i zabawy z dawnych lat. Ustaliliśmy początkowy plan działania: każdy z uczestników miał przeprowadzić wywiad ze swoimi dziadkami, by dowiedzieć się o Ich zabawach z dzieciństwa.

Zakończenie zbiórki na leczenie Sary Popielarskiej

21 stycznia 2020 roku zakończyła się zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację Sary Popielarskiej z Nieżychowa, w którą zaangażowana była społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią.

"Dziadek do orzechów"

18 stycznia 2020 roku została zorganizowana wycieczka do Bydgoszczy. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie baletu „Dziadek do orzechów", do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Większość z nas jeszcze nigdy nie była na przedstawieniu baletu. Po wejściu do okazałego gmachu i zwiedzeniu pięknego wnętrza Opery Nowej, powoli zajmowaliśmy miejsca na widowni, w dużej części już wypełnionej.

Luty 2020

czwartek 27 Lutego 2020.