Strona główna · Dziennik lekcyjny · Biblioteka szkolna · Dyrekcja · Plan lekcji · Kontakt Czwartek, Wrzesień 19, 2019

"Wczoraj, dziś, jutro..."

W środę 19 czerwca o godzinie 9:00 zebraliśmy się na boisku szkolnym, aby pożegnać miniony rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Małgorzata Lewandowska wręczyła nagrody i dyplomy uczniom wyróżnionym w nauce oraz tym, którzy uzyskali 100% frekwencję. Drobne upominki otrzymali również uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i reprezentujący naszą szkołę w poczcie sztandarowym.

W ten dzień pożegnaliśmy nauczycieli: Mirosławę Wiśniewską, Piotra Końca, Dawida Cerajewskiego i Patryka Wydehefta. Pani dyrektor podziękowała za współpracę Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Karolinie Stranz.

Na zakończenie dyrektor szkoły i wychowawcy życzyli uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Dalsza część uroczystości odbyła się o godzinie 11:30 w hali sportowej OSiR przy ulicy Głównej, na której obecni byli uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum oraz nauczyciele, dyrekcja, i rodzice. Gościliśmy również Pana Jacka Wiśniewskiego - wiceburmistrza Wyrzyska oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Karolinę Stranz.

Po odśpiewaniu hymnu, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych i ich ślubowanie.

Pani dyrektor Małgorzata Lewandowska podczas swojego przemówienia przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty oraz poogratulowała szczególnie wysokich wyników absolwentom klas gimnazjalnych. Uczniowie z najwyższymi wynikami z poszczególnych części egzaminów (powyżej 90%) zostali wyróżnieni przed całą społecznością szkolną. Następnie wraz z wychowawczyniami poszczególnych klas Pani dyrektor wręczyła absolwentom świadectwa i pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się bez nagród i wyróżnień. Najlepsi uczniowie oraz uczniowie, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły a także ci, którzy nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej, otrzymali nagrody książkowe.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą wykonali przedstawiciele klas VIII i III gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyń.

Hasłem przewodnim występu były trzy słowa: "wczoraj, dziś, jutro...". Miały one - w kontekście zamykania pewnego etapu w życiu uczniów kończących szkołę podstawową - skłonić do refleksji nad tym, co już bezpowrotnie minęło, co trwa nadal i nad tym, co jeszcze w ich życiu czeka. Pięknym podsumowaniem apelu było przypomnienie przez uczniów cytatów dotyczących ważnych sfer życia człowieka: pamięci, wspomnień, błędów i porażek, człowieczeństwa i mądrości. Pogrupowane w ten sposób sentencje pomogły w zrozumieniu przesłania apelu: Rzeczą ludzką jest błądzić, ponosić porażki, do człowieka należy zaś czerpanie z nich nauki, wyciąganie wniosków po to, by swoje życie uczynić lepszym.

Tegoroczna uroczystość miała dość szczególny, sentymentalny charakter z ważnego powodu: oto ostatni rocznik uczniów wielu gimnazjów, w tym i naszego opuścił mury szkoły, kończąc dwudziestoletnią historię istnienia gimnazjów.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 za nami, teraz można zapomnieć na długie tygodnie o podręcznikach i zeszytach. Wakacje przydadzą się nam wszystkim. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Aniceta Banaszak

Wrzesień 2019

czwartek 19 Września 2019.

Konstancja, January