Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

wtorek 15 Października 2019.

Jadwigi, Teresy, Brunona
Międzynarodowy Dzień Kropki.

International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień we wtorek, 17 września br. Uczniowie mieli na sobie element garderoby przyozdobiony kropkami. Wychowawcy na godzinach wychowawczych opowiedzieli uczniom o Vashti, głównej bohaterce książki „The Dot” Petera H. Reynoldsa. Dzieci obejrzały też film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Wszyscy nauczyciele włączyli się w ten dzień, przeprowadzając kreatywne lekcje z kropką w roli głównej. Uczniowie wykonywali kropkowane prace plastyczne, którymi zostały przyozdobione klasy i korytarz szkoły. Na koniec zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. To był wspaniały i niezapomniany dzień! W przyszłym roku też kropkujemy!

Anna Nowak

Sławomira Janowiak