Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

wtorek 15 Października 2019.

Jadwigi, Teresy, Brunona
Święto Pieczonego Ziemniaka w kl. IIa i IIIa

23 września klasy IIa i IIIa powitały kalendarzową jesień podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia nie zabrakło ogniska, w którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski. Głównym bohaterem zabaw był oczywiście ziemniak. Podczas gry w „Gorącego ziemniaka” uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, wyobraźnię oraz szybkość udzielając odpowiedzi na zadane pytania. Pani Teresa Lewandowska zorganizowała wystawkę własnych rysunków z wizerunkiem ziemniaka.

Dużą atrakcją spotkania była wizyta pana myśliwego - Dominika Regulskiego, który omówił różnorodną pracę myśliwego i pokazał trofea myśliwskie. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się i z bliska zobaczyły, jak wygląda poroże jelenia, łosia, sarny, po czym można je rozpoznać i kiedy zwierzęta je gubią. Dzieci mogły dotknąć skóry jenota, lisa i kuny leśnej oraz zobaczyć kły dzika. Na koniec pan myśliwy przedstawił fragment ceremoniału łowieckiego na polowaniach zbiorowych i zagrał sygnał "powitania" na rogu myśliwskim. Później każdy mógł spróbować swoich sił, jako sygnalista – trębacz. Zadanie to jednak okazało się trudne do wykonania i tylko nieliczni potrafili wydobyć dźwięk z tego instrumentu.

Pokazy i wspólne zabawy były świetną okazją do poznania ciekawych ludzi oraz integracji dwóch klas. Dzieci zadowolone wróciły do domu.

Bardzo dziękujemy państwu Teresie i Michałowi Lewandowskim za zorganizowanie imprezy, pani Katarzynie Durskiej, Beacie Siudak i Ewelinie Zmarlik za pomoc i słodkości, a panu Dominikowi Regulskiemu za ciekawe opowieści o pracy myśliwego.

Pieczony ziemniak w towarzystwie kiełbasek z ogniska. Pycha! Żałujcie, że Was tam nie było!

Katarzyna Centała

Sławomira Chwaja - Połom