903,307 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Święto Pieczonego Ziemniaka w kl. IIa i IIIa

23 września klasy IIa i IIIa powitały kalendarzową jesień podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia nie zabrakło ogniska, w którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski. Głównym bohaterem zabaw był oczywiście ziemniak. Podczas gry w „Gorącego ziemniaka” uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, wyobraźnię oraz szybkość udzielając odpowiedzi na zadane pytania. Pani Teresa Lewandowska zorganizowała wystawkę własnych rysunków z wizerunkiem ziemniaka.

Dużą atrakcją spotkania była wizyta pana myśliwego - Dominika Regulskiego, który omówił różnorodną pracę myśliwego i pokazał trofea myśliwskie. Dzięki niemu dzieci dowiedziały się i z bliska zobaczyły, jak wygląda poroże jelenia, łosia, sarny, po czym można je rozpoznać i kiedy zwierzęta je gubią. Dzieci mogły dotknąć skóry jenota, lisa i kuny leśnej oraz zobaczyć kły dzika. Na koniec pan myśliwy przedstawił fragment ceremoniału łowieckiego na polowaniach zbiorowych i zagrał sygnał "powitania" na rogu myśliwskim. Później każdy mógł spróbować swoich sił, jako sygnalista – trębacz. Zadanie to jednak okazało się trudne do wykonania i tylko nieliczni potrafili wydobyć dźwięk z tego instrumentu.

Pokazy i wspólne zabawy były świetną okazją do poznania ciekawych ludzi oraz integracji dwóch klas. Dzieci zadowolone wróciły do domu.

Bardzo dziękujemy państwu Teresie i Michałowi Lewandowskim za zorganizowanie imprezy, pani Katarzynie Durskiej, Beacie Siudak i Ewelinie Zmarlik za pomoc i słodkości, a panu Dominikowi Regulskiemu za ciekawe opowieści o pracy myśliwego.

Pieczony ziemniak w towarzystwie kiełbasek z ogniska. Pycha! Żałujcie, że Was tam nie było!
Katarzyna Centała

Sławomira Chwaja - Połom

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Luty 2020
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Imieniny
Dzisiaj jest
czwartek 27 Lutego 2020.

Imieniny obchodzą:
Anastazja, Wiktor, Gabriel