Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Październik 2019

wtorek 15 Października 2019.

Jadwigi, Teresy, Brunona
XIX Olimpiada Ekologiczna w Powiecie Pilskim

19 września odbył się etap szkolny XIX Olimpiady Ekologicznej. Konkurs ten podzielony jest na dwa poziomy: klas IV – VI i VII – VIII. W naszej szkole przystąpiło do tego etapu 7 uczniów z klas szóstych i 9 uczniów z klas siódmych i ósmych. Po zmaganiach nad niełatwym testem z dziedziny ekologii, do etapu gminnego zakwalifikowali się: z klas szóstych: Anna Belka i Jakub Lewandowski, natomiast z poziomu klas siódmych i ósmych: Nikola Hein, Martyna Kalata, Krystyna Skwierawska, Martyna Janowiak i Natalia Kuberska.

Dwa tygodnie później, czyli 3 października w Wyrzysku przeprowadzony został etap gminny tej olimpiady, podczas której wyłonieni z etapu szkolnego uczniowie musieli rozpracować tajniki ekologii w kolejnym teście. Zadania do rozwiązania łatwe nie były, a dodatkowym utrudnieniem była zdecydowanie większa liczba uczestników tego etapu. Pomimo tych trudności nasi reprezentanci poradzili sobie doskonale i do szczebla powiatowego awansowali: z klas szóstych – Anna Belka, która zdobyła pierwsze miejsce, uzyskując największą liczbę punktów. Natomiast z poziomu klas siódmych i ósmych naszej szkoły, dużą wiedzą ekologiczną wykazały się: Nikola Hein i Martyna Janowiak.

W etapie gminnym Jakubowi Lewandowskiemu zabrakło tylko jednego punktu do awansu na szczebel powiatowy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, a wyłonionym do etapu powiatowego życzę dalszej, owocnej pracy nad dziedziną ekologii i powodzenia na konkursie powiatowym w Pile, który odbędzie się już za dwa tygodnie 17 października.

Iwona Niemczyk