Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

piątek 13 Grudnia 2019.

Łucja, Otylia, Eugeniusz
Spotkania edukacyjne o niepełnosprawności

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego.

Uczniowie klasy III b dzięki rodzicom, którzy wzięli udział w licytacji zajęć o niepełnosprawności uczestniczyli w zajęciach, które przybliżyły im problem osób niewidomych. Zajęcia prowadził pan Dawid Wolski. Dzieci poznały problemy życia codziennego osób niewidomych oraz sposoby ich rozwiązywania. Każdy miał okazję założyć czarne gogle i spróbować poruszać się, nawlec igłę, nalać wody do szklanki, pobawić się piłką, zapłacić za zakupy oraz wybrać kolor koszuli. Dzieci poznały sposoby poruszania się z biała laską i psem przewodnikiem. Uczniowie poznali także pismo punktowe, tyflografikę, detektor kolorów, czujnik nalewu płynów, obrazki dotykowe, audiodeskrypcję. Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali świat niewidomych, świat dotyku i dźwięku.

Zofia Siemrzuch