Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

piątek 13 Grudnia 2019.

Łucja, Otylia, Eugeniusz
Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

15 listopada 2019r. odbył się IV Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, znajdujących się na terenie naszej gminy. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Wydarzenie to było także okazją do pokazania talentów, uzdolnień artystycznych dzieci.

W wokalnych zmaganiach naszą szkołę reprezentowało sześcioro solistów, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Byli to:

Lena Słabik z kl. I a,

Konrad Zmarlik z kl. II a,

Lilianna Weber z kl. III b,

Damian Matuszewski z kl. V b,

Zofia Garczyńska z kl. VI b,

Julia Garczyńska z kl. VII a,

Wykonawcy rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych:

7 -8 lat, 9 -10 lat, 11 – 12 lat oraz 13 – 14 lat. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniałym przygotowaniem.

Zmagania uczestników oceniła komisja, która naszych artystów oceniła następująco:

I miejsce zajął Damian Matuszewski za pieśń pt. „Hej, ułani”, natomiast Konrad Zmarlik, Lilianna Weber, Zofia Garczyńska i Julia Garczyńska zajęli III miejsca w swoich kategoriach. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Wszystkim reprezentantom i ich opiekunom oraz organizatorom konkursu bardzo dziękujemy.

Lucyna Wydeheft

Leszek Kusz