Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

Grudzień 2019

piątek 13 Grudnia 2019.

Łucja, Otylia, Eugeniusz
"Dziewczynka z zapałkami" - spektakl teatralny

W poniedziałek 18 listopada uczniowie z klas II, III i IV wybrali się na wycieczkę do Piły do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na przedstawienie teatralne. ,,Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena to jedna z najbardziej poruszających baśni tego autora. Każdy na pewno zna tę piękną baśń, a zespół artystów przedstawił spektakl w niebywałej, zimowej oprawie nawiązując do wydarzeń z historii o małej dziewczynce próbującej sprzedać zapałki w mroźny, zimowy wieczór. Opowieść bardzo smutna, ale pięknie przedstawiona. Uczniowie z wielkim przejęciem oglądali dzieje małej biednej dziewczynki. Kiedy główna bohaterka umarła i przyszła po nią babcia, na sali zapanowała zupełna cisza.

Głównym celem naszej wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu teatralnego. Uczniowie nauczyli się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

Dziękuję wszystkim nauczycielom i rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

Sławomira Chwaja-Połom

Zdjęcia: Edyta Marzoch-Gryczka