Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

piątek 13 Grudnia 2019.

Łucja, Otylia, Eugeniusz
Matematyczna Liga Zadaniowa

W sobotę 16 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią odbyło się pierwsze z trzech spotkań XXXIII edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie biorą udział uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej. Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych. Do zmagań z trudnymi zadaniami, znacznie wykraczającymi poza podstawę programową, stanęli reprezentanci naszej szkoły: Anna Belka, Błażej Znamirowski, Mikołaj Tuchalski, Kacper Narożny, Magdalena Kilichowska, Dawid Janowiak, Kacper Home, Paweł Matuszewski, Magdalena Skibicka, Remigiusz Wachowiak. Uczniowie poświęcają wiele godzin na liczeniu zadań i znajdowaniu nietypowych rozwiązań. Doskonale poradzili sobie na etapie rejonowym. Kolejny etap 18 stycznia 2020 roku.

Żaneta Koniec

Anna Nowak