Szkolenie z nauki kodowania

Cóż to było za spotkanie! Wtorkowe popołudnie było niezwykle intensywne i pełne energii. 19 listopada 2019 roku zorganizowałyśmy we własnym zakresie szkolenie z nauki kodowania w edukacji wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyły nauczycielki z klas I-III.

Pani dyrektor Małgorzata Lewandowska zakupiła nam KODUJMATĘ i my na podstawie wcześniejszego szkolenia, uczyłyśmy się, w jaki sposób wykorzystywać maty edukacyjne na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Spotkanie to było wielką motywacją do fantastycznych pomysłów w tworzeniu własnych scenariuszy, które będą wykorzystywane do nauki ortografii, mnożenia, poznawania symetrii osiowej, na zajęciach logopedycznych i rewalidacyjnych oraz na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych.

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.

Sławomira Chwaja-Połom

Zdalne nauczanie

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

poniedziałek 25 Maja 2020.

Grzegorz, Urban, Magda