Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią
 

Nawigacja
 
Samorząd Uczniowski
 
Projekt ETAs - j. angielski
 
Linki
 
Sprawozdania finansowe
 
Znajdź nas na Facebook
 
Logowanie
 
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
 
Pogoda
 
Zegar
 
Kalendarz
 
Grudzień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Imieniny
 
Dzisiaj jest
piątek 13 Grudnia 2019.

Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz
Szkolenie z nauki kodowania

Cóż to było za spotkanie! Wtorkowe popołudnie było niezwykle intensywne i pełne energii. 19 listopada 2019 roku zorganizowałyśmy we własnym zakresie szkolenie z nauki kodowania w edukacji wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyły nauczycielki z klas I-III.

Pani dyrektor Małgorzata Lewandowska zakupiła nam KODUJMATĘ i my na podstawie wcześniejszego szkolenia, uczyłyśmy się, w jaki sposób wykorzystywać maty edukacyjne na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Spotkanie to było wielką motywacją do fantastycznych pomysłów w tworzeniu własnych scenariuszy, które będą wykorzystywane do nauki ortografii, mnożenia, poznawania symetrii osiowej, na zajęciach logopedycznych i rewalidacyjnych oraz na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych.

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.


Sławomira Chwaja-Połom