Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią

piątek 13 Grudnia 2019.

Łucja, Otylia, Eugeniusz
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

Dnia 18 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku IV kadencji. Uczniowie spośród pięciu kandydatek wybierali czwórkę radnych. O głosy wyborców ubiegały się: Wiktoria Bąk, Aleksandra Janik, Natalia Kwidzińska, Magdalena Skibicka i Agata Zbela. Zajmowanie przez szkołę dwóch budynków spowodowało powstanie dwóch lokali wyborczych, w których pracowały dwa składy komisji wyborczej. W pracę zaangażowały się: Julia Soczka, Martyna Janowiak, Paulina Misiak, Martyna Tecław i Michalina Horbowy. Rolę przewodniczącej komisji pełniła Natalia Kuberska. Po pięciu godzinach lokale wyborcze zostały zamknięte a komisja dokonała podliczenia głosów. Największe poparcie wśród wyborców uzyskała Aleksandra Janik, nieznacznie wyprzedzając Natalię Kwidzińską. Obok nich, mandaty młodzieżowych radnych zdobyły Wiktoria Bąk i Agata Zbela. Frekwencja wyniosła 63%. Jeszcze w tym roku przedstawicielki naszej szkoły złożą ślubowanie i oficjalnie zostaną radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Przed nimi dwuletnia kadencja.

Pracę MRM możecie na bieżąco obserwować na oficjalnym fanpage'u pod adresem: https://www.facebook.com/Młodzieżowa-Rada-Miejska-w-Wyrzysku-384171715489836/

Wybory koordynował sekretarz Gminnej Komisji Wyborczej - Damian Nieroda.