"Mistrz matematyki w klasach I - III"

25 listopada 2019 roku uczniowie klas młodszych naszej gminy spotkali się w Szkole Podstawowej w Kosztowie na Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz matematyki w klasach I – III”.

Głównymi celami konkursu było: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, a także wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Klasy pierwsze reprezentował Maksymilian Soczka z I a, klasy drugie Igor Frankowski z II c, a klasy trzecie Zuzanna Sroczyńska z III b.

Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z arytmetyki, geometrii i logiki. Pod czujnym okiem jury, uczestnicy konkursu w trzech grupach wiekowych, przez 45 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi.

Niestety, w tym roku, nie udało się naszym uczniom osiągnąć tytułu mistrza, choć Zuzi Sroczyńskiej zabraknął tylko jeden punkt, by mogła stanąć na podium. Dzieciom uczestniczącym w konkursie, ich opiekunom i organizatorom, dziękujemy.

Lucyna Wydeheft

Zdjęcia wykonała Sławomira Chwaja- Połom

Zdalne nauczanie

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

poniedziałek 25 Maja 2020.

Grzegorz, Urban, Magda