"Mikołaj, to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty."

Mikołajki, to polska nazwa święta obchodzonego 6 grudnia ku czci świętego biskupa Mikołaja z Miry a jego tradycja sięga już czasów średniowiecza. Jest to dzień niezwykły, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci, zastanawiając się, co też dostaną w prezencie od pana z długą, siwą brodą w czerwonym stroju. Dlaczego akurat dzieci? Otóż w Europie przyjęło się, że święty Mikołaj jest patronem najmłodszych.

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski naszej szkoły nie zapomnieli tego dnia o dzieciach i postanowili wspólnie odwiedzić wszystkie, wręczając każdemu słodki upominek.

Uczniowie również uczcili ten dzień szczególnie, zakładając mikołajkowe czapki, rogi renifera, zimowe swetry. Z głośników popłynęły dźwięki „Last Christmas” – najsłynniejszej świątecznej piosenki a klasy i korytarze zostały przyozdobione choinkami, śnieżynkami, dzięki czemu rozpoczęliśmy najpiękniejszy okres w roku – okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski

Styczeń 2020

niedziela 19 Styczenia 2020.

Marta, Henryk, Mariusz