Przeciwdziałajmy cyberprzemocy!

W ostatnim czasie, wraz z coraz większą dostępnością nowych mediów dla dzieci i coraz szerszą gamą możliwości jakie te media oferują, poważnym zagrożeniem dla najmłodszych stają się ich rówieśnicy. Problem określany terminem „cyberprzemoc”, zauważony kilka lat temu, bardzo szybko uznany został za poważną kwestię społeczną i przeciwdziałanie mu jest obecnie priorytetem większości programów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu dzieci w Sieci. *

Również rodzice naszych uczniów, zauważając to niepokojące zjawisko wśród własnych dzieci, postulowali zorganizowanie zajęć z tej tematyki.

Wychodząc naprzeciw tym problemom zorganizowaliśmy dla uczniów klas VI warsztaty o tematyce cyberprzemocy. Odbyły się one 4 grudnia 2019r., a poprowadził je terapeuta z firmy "PROGRES Instytut Rozwoju i Edukacji".

Celem zajęć było uświadomienie czym jest cyberprzemoc, jakie są jej przejawy i skutki, wzrost wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w internecie oraz jak pomóc ofierze lub gdzie samemu szukać pomocy. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie nauczyli się w jaki sposób zarządzać czasem spędzanym online, jak korzystać z nowych technologii, by sprawniej się uczyć i rozwijać swoje pasje, a jednocześnie nie narazić siebie i innych na cyberprzemoc.

Aniceta Banaszak

* Materiał pobrany ze strony www.dzieckowsieci.pl

Styczeń 2020

niedziela 19 Styczenia 2020.

Marta, Henryk, Mariusz