Dobre praktyki
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"

Grudzień to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy bardziej wrażliwi na potrzeby innych. Również w tym roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nasza szkolna wspólnota postarała się sprawić, aby wśród cierpiących dzieci zagościł choć na moment uśmiech na twarzy.

Pod koniec listopada, odbyła się dyskoteka mikołajkowa, na której dzieci świetnie się bawiły. Dochód został przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla dzieci przebywających w wyrzyskim szpitalu, które odwiedziliśmy 18 grudnia. Wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie Pana Leszka Kusza i szkolnego chórku, zabawa i rozmowy, pozwoliły małym pacjentom, choć na chwilę, zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości. Dla najmłodszych takie chwile są bardzo ważne. Wtedy zapominają o bólu, gorączce, czy niedogodnościach związanych z podawaniem zastrzyków. A uśmiech, na ich często smutnych twarzach, to dla wszystkich największa radość. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami z których się bardzo cieszyły.

W szczególny sposób dziękujemy rodzicom za upieczenie ciast oraz pani Katarzynie Urbańskiej za przygotowanie paczek.

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

Beata Wachowiak

Lucyna Wydeheft

Dariusz Bąk

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus