Dobre praktyki
Bezpieczne wakacje w czasie epidemii koronawirusa

Ostatni tydzień przed wakacjami nauczycielki klas I – III poświęciły czas na tematy związane z bezpiecznym spędzaniem wakacji w różnych miejscach letniego wypoczynku. Będą to trochę inne wakacje, bo dzieci muszą pamiętać również o nadal istniejącym zagrożeniu epidemicznym. W czasie zdalnych lekcji wychowawczynie przypominały, poprzez prezentacje multimedialne, zagadki, krzyżówki, pogadanki, quizy, psychotesty, uzupełnianki, zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach i miejscach, zwracając uwagę na zachowanie zaleceń sanitarnych. Dzieci wiedzą, co robić, aby uchronić się od zarażenia.

Podsumowaniem realizowanych zagadnień było zapisanie wakacyjnych rad oraz ich narysowanie. Uczniowie w swoich pracach plastycznych pokazali, że wakacje w nowej rzeczywistości też mogą być atrakcyjne. Wystarczy odpowiednio się zachowywać i przestrzegać ustalonych reguł. Część z nich postanowiła spędzić wakacje z dala od zatłoczonych miast, plaż i straganów przy wąskich uliczkach, w swojej miejscowości lub u babci. Stwierdzili, że aktywność fizyczna, zabawy sportowe, basen i trampolina na podwórku, wakacyjne wędrówki po okolicy to świetna alternatywa do letnich wyjazdów. Wystarczy odpowiednio zaplanować sobie czas i zorganizować ciekawe zabawy, a wakacje będą wspaniałe.

Poniżej znajdują się utworzone przez panie z edukacji wczesnoszkolnej fotokolaże nadesłanych prac dzieci.

Życzymy Wszystkim udanych wakacji. Wypoczywajcie, cieszcie się, bawcie, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie. Unikajcie zatłoczonych miejsc!

Słonecznych i zdrowych wakacji!

Klasa I a

Klasa I b

Klasa II a

Klasa II b

Klasa II c

Klasa III a

Klasa III b

Katarzyna Centała

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus