1,034,969 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Dobre praktyki
Linki
Sprawozdania finansowe
PODSUMOWANIE KONKURSÓW SZKOLNYCH DLA KLAS VII I VIII
PODSUMOWANIE KONKURSÓW SZKOLNYCH
DLA KLAS VII I VIII


W II semestrze odbyły się szkolne konkursy z chemii oraz z biologii. Z powodu nauczania zdalnego podsumowanie tych konkursów odbyło się dopiero w dniu zakończenia roku szkolnego. Oto krótkie sprawozdania z tych konkursów wraz z listami zwycięzców:

KONKURS CHEMICZNY "Lab – CHEM"

KONKURS BIOLOGICZNY "Mistrz genetyki"

KONKURS BIOLOGICZNY "Budowa ciała człowieka i jego zdrowie".

KONKURS CHEMICZNY Lab - CHEM


Dnia 24 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią odbył się szkolny konkurs chemiczny zatytułowany Lab-CHEM. Do zmagań przystąpili uczniowie z klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Uczestnicy w czasie 45 minut zmagali się z dużą ilością zadań z zakresu chemii. Za udział w konkursie, każdy otrzymał drobny upominek.

W dniu zakończenia roku szkolnego najlepszym uczniom w poszczególnych kategoriach wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oto zwycięzcy:

klasa 7 SP:

I miejsce: Magdalena Skibicka 7b

II miejsce: Julia Garczyńska 7a

III miejsce: Martyna Kalata 7a

III miejsce: Miłosz Dębicki 7b

klasa 8 SP:

I miejsce: Marcel Betański 8b

II miejsce: Hubert Thomas 8a

III miejsce: Martyna Janowiak 8b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. M. BorowickaSZKOLNY KONKURS
Mistrz genetyki


W piątek 21.02.2020r. odbył się szkolny konkurs „Mistrz genetyki”. Uczniowie z klas ósmych postanowili sprawdzić swoją wiedzę z zakresu genetyki i powalczyć o tytuł szkolnego mistrza w tej dziedzinie. Uczestnicy zmagali się zarówno z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi, o wyższym poziomie trudności.

Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu „mistrza genetyki” został uczeń kl. VIIIa Hubert Thomas, drugie miejsce zajęły 2 uczennice z klasy VIIIa: Nadia Głuszanowska i Agata Pawlaczyk, trzecie miejsce: Julia Soczka z kl. VIIIc.

Zwycięzcy wykazali się dużą wiedzą z genetyki oraz umiejętnością jej zastosowania w zadaniach o wysokim poziomie trudności. Wszystkim uczestnikom gratuluję udziału, a zwycięzcom – uzyskania wysokich wyników.

Przekazanie dyplomów i nagród książkowych odbyło się przy okazji wręczania świadectw 26 czerwca br.

Aniceta Banaszak


„Budowa człowieka i jego zdrowie” –
konkurs z biologii

W piątek 12 czerwca o godzinie 10.00 odbył się zdalny, wewnątrzszkolny konkurs z biologii pod nazwą: „Budowa człowieka i jego zdrowie”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas siódmych, którzy w programie biologii na poziomie klasy siódmej realizują treści z anatomii i fizjologii człowieka. Do konkursu przystąpiło sześcioro siódmoklasistów, aby zmierzyć się z tajnikami wiedzy dotyczącej budowy i funkcjonowania organizmu człowieka oraz zasad warunkujących zachowanie zdrowia.

Test konkursowy zawierał 20 pytań koncentrujących się wokół zagadnień z układów człowieka: krwionośnego, nerwowego, pokarmowego, dokrewnego, rozrodczego. Ponadto konieczna była znajomość wiedzy z grup krwi, wad postawy, budowy narządów zmysłów: oka i ucha, znaczenia witamin i soli mineralnych, obliczania BMI czyli wskaźnika masy ciała. Zakres treści obejmował prawie cały materiał programowy z biologii w klasie siódmej.

Do uczniów, którzy podjęli wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka należą: Julia Garczyńska, Nikola Hein, Martyna Kalata i Paweł Matuszewski z klasy VII a oraz Natalia Kwidzyńska i Remigiusz Wachowiak z klasy VII b. Wszyscy uczniowie wypadli bardzo dobrze, jednak najwyższą i do tego równą punktację uzyskało troje uczestników: Nikola Hein, Paweł Matuszewski
i Remigiusz Wachowiak. Uczniowie Ci zdobyli 18 punktów na 20 możliwych do osiągnięcia. Uzyskanie takiej samej liczby punktów przez troje uczestników doprowadziło do zorganizowania drugiego etapu konkursu, który odbył się w środę 17 czerwca.

Etap drugi, dogrywkowy zawierał pytania o wyższym stopniu trudności, z którymi to, cała trójka rywalizujących uczniów poradziła sobie doskonale. Niewielkie różnice punktowe wyłoniły zwycięzcę, którym okazał się Paweł Matuszewski. Drugą pozycję z niewielką stratą wywalczył Remigiusz Wachowiak, a na trzecim miejscu z równie dobrym wynikiem znalazła się Nikola Hein.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w odkrywaniu tajemnic ciała człowieka.

Organizator konkursu Iwona Niemczyk

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
tel. 67 2866028
e-mail: sposieknn@interia.pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Znajdź nas na Facebook
Egzamin ósmoklasisty

Doradztwo zawodowe

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

Jak do nas dojechać
Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 12 Lipca 2020.

Imieniny obchodzą:
Jan, Wera, Brunon