Dobre praktyki
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Piątek 26 czerwca 2020r. był dniem zakończenia roku szkolnego. Z uwagi na pandemię koronawirusa przebiegł bardzo nietypowo. Nie było uroczystego apelu, występów artystycznych i szerokiego grona zaproszonych gości. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej tak zorganizowaliśmy przebieg wręczania świadectw tego dnia, by był bezpieczny dla uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.

Wręczanie świadectw, dyplomów, wyróżnień i nagród dla uczniów odbyło się na boisku szkolnym. Wszystkie klasy z poszczególnych poziomów przychodziły na określoną godzinę, by uniknąć dużych skupisk. Zasady bezpieczeństwa dotyczyły utrzymania bezpiecznej odległości między uczniami, zachowania dystansu podczas wręczania świadectw i nagród oraz ograniczenia ilości osób na terenie szkoły do niezbędnego minimum.

Ostatnim punktem uroczystości było zakończenie nauki klas ósmych, któremu nadaliśmy szczególny charakter. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Małgorzata Lewandowska wraz z wychowawcami wręczyła absolwentom świadectwa i pamiątkowe dyplomy. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Również absolwenci, którzy uzyskali 100% frekwencję otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyjątkową uczennicą okazała się Martyna Janowiak, która przez osiem lat nie opuściła ani jednej godziny zajęć. Przewodnicząca RR Marta Wika osobiście wręczyła Jej nagrodę specjalną, bon upominkowy ufundowany również przez Radę Rodziców.

Poza tym wyróżniono uczniów, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły: drobne upominki otrzymali uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i reprezentujący naszą szkołę w poczcie sztandarowym, a dyplomy otrzymali uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu. Wręczono również dyplomy i upominki zwycięzcom konkursów szkolnych, które odbyły się w II semestrze.

Wychowawcy pamiętali też o podziękowaniach dla rodziców, których życzliwe wsparcie umożliwiło realizację wielu przedsięwzięć.

Uroczystość uświetnił występ uczniów pod kierunkiem pana Leszka Kusza.

Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Lewandowska życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom – powodzenia w dalszej edukacji.

Aniceta Banaszak

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus