Strona główna · Dziennik lekcyjny · Dyrekcja · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Plan lekcji · Kontakt środa, Styczeń 20, 2021

Dobre praktyki

Magia świąt Bożego Narodzenia w piątkowy wieczór klasy VII b

Dnia 11 grudnia 2020 roku uczniowie klasy VII b spotkali się z wychowawcą na platformie Teams. Wieczór rozpoczął się o godzinie 21.00 projekcją bajki pt. „Kosmiczne święta”, która porusza tematykę świąt Bożego Narodzenia. Młody elf bierze małego kosmitę za prezent gwiazdkowy. Nie wie, że jego nowa zabawka chce zniszczyć ziemską grawitację i ukraść wszystkie prezenty… Dzięki przesłaniu, które niesie ze sobą bajka, mogliśmy poczuć magię świąt - ubieranie choinki, gwiazdkowe prezenty, wspólne kolędowanie czy radość ze spędzania czasu z bliskimi.

Następnym punktem spotkania było omówienie pojęcia „tradycji” oraz dyskusja na temat bożonarodzeniowych zwyczajów pielęgnowanych w naszych domach. W rozmowie wykorzystaliśmy quiz Boże Narodzenie - Ruletka.

Ważnym elementem dla każdego z nas jest wspólne ubieranie choinki, dlatego nie mogło go zabraknąć. Każdy uczestnik zebrał ok. 20 – 25 przedmiotów znajdujących się w zasięgu swojej ręki, a następnie ułożył z nich choinkę. Zobaczcie sami, że efekt końcowy był zdumiewający.

Integracji grupy posłużyła również zabawa, która polegała na zadawaniu pytań: Jaka jest Twoja ulubiona kolęda? Jakim prezentem sprawiłeś komuś największą radość? Kto z klasy według Ciebie naprawi lampki choinkowe? To tylko niektóre pytania. Pozostałe możecie znaleźć tutaj.

Niespodzianką dla młodzieży były życzenia poprzedniego wychowawcy klasy – p. Dawida Cerajewskiego, który swoją obecnością zaskoczył wszystkich uczniów.

Na koniec przygotowaliśmy kartki świąteczne za pomocą whiteboard.fi. Oto one.

Po północy, zmęczeni, ale pełni emocji i wrażeń, zakończyliśmy nasz wieczór. Był to pozytywnie spędzony czas, dzięki któremu mogliśmy na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, pośmiać się i porozmawiać.

Sławomira Janowiak

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

środa 20 Styczenia 2021.

Fabian, Sebastian

W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p.Bartosz Pawelczyk