Strona główna · Dziennik lekcyjny · Dyrekcja · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Plan lekcji · Kontakt środa, Styczeń 20, 2021

Dobre praktyki

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres przedświąteczny – to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Nauczycielki i opiekunki na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów.

Dzieci z zerówki z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonywały liczne prace plastyczne oraz świąteczne kartki, które będą drobnym upominkiem dla ich rodziców i bliskich. Podejmowały też rozważania na temat znaczenia i roli świąt w ich życiu. Przedszkolaki zaśpiewały także świąteczną piosenkę pt. „Idzie Święty Mikołaj” oraz złożyły krótkie życzenia. Nie zabrakło również zdjęć przesłanych przez rodziców dzieci, związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia w ich domach.

Natomiast dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego od ponad tygodnia przygotowywały się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia poprzez wykonywanie prac plastycznych takich jak: ozdoby choinkowe z masy solnej, kartki świąteczne, wieniec adwentowy oraz liczne kolorowanki i zadania związane ze świętami. Uczyły się także piosenki poprzez którą prosiły:

„Święty Mikołaju przyjedź do nas w święta.

Tylko nie zapomnij dla nas o prezentach”

Najwięcej jednak zabawy i radości sprawiła im nauka wesołego tańca do piosenki „Jingle Bells”. Z kolei panie pracujące w młodszym oddziale w tym roku wywołały uśmiech na buziach dzieci obdarowując je własnoręcznie wykonanymi śnieżnymi kulami.

Ten świąteczny czas umilmy sobie oglądając poniższe prezentacje przygotowane przez wychowawczynie.

ZERÓWKA

Młodszy Oddział Przedszkolny

Wesołych Świąt

Paulina Pasiecznik

Ilona Gajewska

Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
e-mail: sposieknn@interia.pl

Koronawirus

Projekt edukacyjny PRGOK

środa 20 Styczenia 2021.

Fabian, Sebastian

W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p.Bartosz Pawelczyk