Strona główna · Dziennik lekcyjny · Dyrekcja · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Plan lekcji · Kontakt środa, Styczeń 20, 2021


Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Projekt ETAs - j. angielski

Dobre praktyki

Linki

Sprawozdania finansowe

Świąteczne godziny wychowawcze w klasach 1-3
Klasa I a - wych. Katarzyna Centała

Podczas zajęć zdalnych klasa I a poznała zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe. Wykonały z papieru choinki i aniołki, które będą upominkami dla najbliższych. Zrobiły świąteczną książeczkę pt. „Zielony gość zawitał”. Uczniowie rysowali tradycje bożonarodzeniowe i kolorowali ilustracje o tematyce świątecznej. Podczas zajęć muzycznych uczyli się i śpiewali kolędy. W domach piekli, ozdabiali pierniki oraz ubierali choinki i dekorowali swoje pokoje. Pomagali rodzicom w przystrajaniu domów.

Na ostatnich zajęciach przed przerwą świąteczną złożymy sobie życzenia i wspólnie pośpiewamy kolędy.Klasa I b - wych. Zofia Siemrzuch

Już od początku grudnia uczniowie klasy I b zaczęli robić świąteczne dekoracje. Powstały choinki, renifery, mikołaje. Wielu uczniów wspólnie z rodzicami ubierało choinkę i piekło pierniki. Oto efekty ich pracy.
Święta w klasie II a
Wychowawczyni: Jadwiga Strzyżewska

Święta w klasie II bWychowawczyni: M. Mrotek-Matuszewska

Wigilia klasowa w III a

Wigilia klasowa jest ważnym wydarzeniem dla większości uczniów. To czas, kiedy mogą ze sobą porozmawiać i nikt nie będzie ich uciszać, kiedy mogą w przyjemnej atmosferze pobawić się, pośpiewać i zmniejszyć dystans dzielący ich oraz nauczycieli. Szczególnie przyjemne są wspólne przygotowania, dekorowanie klasy, planowanie menu, wymyślanie atrakcji, a przede wszystkim – wymiana upominków.

W czasie pandemii nie mogliśmy zorganizować klasowych Mikołajek, wymienić się z uczniami prezentami, zjeść przyniesionych smakołyków. Mimo to, nie zrezygnowaliśmy z tego wydarzenia, ponieważ dla uczniów pozbawionych codziennego kontaktu byłaby to kolejna już strata. Przedświąteczne spotkanie było więc ich ostatnim „oficjalnym” kontaktem w tym roku.

Wigilia klasowa została zorganizowana w formie zdalnej. Aby stworzyć świąteczną atmosferę umówiłam się z uczniami, że każdy założy świąteczny element ubioru np. czerwony szalik, świąteczny sweter, rogi renifera lub czapkę Mikołaja.

Jedzenie przy wspólnym stole zastąpiliśmy przygotowanymi wcześniej przekąskami i herbatą w domu – tym razem uczniowie mogli jeść „na lekcji” i bez skrępowania pokazać to w kamerce.

Nie można wymienić się tradycyjnymi prezentami, ale zawsze można złożyć sobie życzenia. Wcześniej przygotowałam losy z imionami uczniów i podczas lekcji nastąpiło losowanie pary, które napiszą do siebie życzenia na przygotowanych świątecznych kartkach i odczytanie ich podczas spotkania.

Podczas naszego spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd.

Miłym akcentem była niespodzianka przygotowana przez rodziców, którzy w sobotę, w roli Świętego Mikołaja zawitali do wszystkich domów uczniów z listem od Świętego Mikołaja i drobnymi upominkami.
Sławomira Chwaja-Połom

Wigilia klasowa w III b

Uczniowie klasy III b wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki i kolorowe dekoracje świąteczne przypominają nam o tym, że wkrótce nadejdą oczekiwane Święta.

Wychowawczyni: Krystyna Kowalska

Wigilia klasowa w III c

Wychowawczyni: Lucyna Wydeheft

BIP


Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
tel. 67 2866028
e-mail: sposieknn@interia.pl

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Znajdź nas na Facebook

Egzamin ósmoklasisty


Doradztwo zawodowe


Koronawirus


Projekt edukacyjny PRGOK


Jak do nas dojechać

Imieniny
Dzisiaj jest
środa 20 Styczenia 2021.

Imieniny obchodzą:
Fabian, Sebastian

W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p.Bartosz Pawelczyk