Strona główna · Dziennik lekcyjny · Biblioteka szkolna · Certyfikaty · Dyplomy i wyróżnienia · Kontakt Wtorek, Styczeń 31, 2023


Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Projekt ETAs - j. angielski

Programy i projekty

Sprawozdania finansowe

Wycieczka do Warszawy - nagrodą w projekcie "Ferie z Ekonomią"

W dniach 13-14.06.2022 r. grupa 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią wyjechała na wycieczkę do Warszawy, która była nagrodą za doskonale przygotowany model biznesowy przedsiębiorstwa w ramach projektu edukacyjnego pn. „Ferie z Ekonomią”. Projekt realizowany był w okresie 17.01.2022 - 24.06.2022 i polegał na stworzeniu przez uczestników modelu biznesowego hipotetycznego przedsiębiorstwa, osadzonego w społeczności lokalnej, z którego owa społeczność mogłaby realnie korzystać. Komisja wybrała spośród 65 prac z całej Polski 5 najlepszych. Wśród nich znalazł się też nasz, tj. Park Linowy „Linoskoczek”.

Relacja uczestników:

Pomimo tego, że wyruszyliśmy do Warszawy wczesnym rankiem, wszystkim dopisywały humory. Po przyjeździe do miasta wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Widoki zapierały dech w piersiach! Mało kto z uczestników wycieczki miał wcześniej okazję podziwiać taką panoramę i odnajdywać najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście. Następnie udaliśmy się na obiad, a potem – na warsztaty do Centralnego Domu Technologii, na których przedstawialiśmy model biznesowy naszego przedsięwzięcia. Omawialiśmy przed wykładowcami ze Szkoły Głównej Handlowej jego szczegóły i udowodniliśmy, że stworzenie Parku Linowego „Linoskoczek” w Osieku nad Notecią rzeczywiście opłacałoby się, a park mógłby funkcjonować jako samodzielna i samowystarczalna firma. Kolejną atrakcją wycieczki była gra terenowa w sercu Warszawy. Dzięki niej mogliśmy nie tylko zobaczyć najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsca w stolicy, ale także dowiedzieć się o nich więcej. Gra okraszona była nutką rywalizacji z drugim zespołem – kto pierwszy znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania? Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu udaliśmy się na nocleg do hotelu. Następnego dnia kontynuowaliśmy zwiedzanie starówki. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Syrenki, Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. A wszystko to w atmosferze przedwieczornego meczu Polska : Belgia. Później odwiedziliśmy Giełdę Papierów Wartościowych. Pani przewodniczka oprowadziła nas po budynku GPW i opowiedziała o głównych zasadach działania Giełdy. Nie jest to miejsce dostępne dla każdego. Potem był krótki wykład, obejrzeliśmy filmy o tematyce ekonomicznej, a następnie zagraliśmy w grę o nazwie „kawiarenki”, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć mechanizm działania Giełdy. Po niezwykle ciekawej wizycie w GPW zjedliśmy obiad, a potem już niestety trzeba było wracać do domu. Zmęczeni, ale zadowoleni przyjechaliśmy do Osieka. Ta wycieczka będzie dla nas niezapomniana!

W trakcie wyjazdu realizowany był również program profilaktyczny mający na celu przeciwdziałanie rozwojowi problemów alkoholowych realizowany przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Wyrzysk.

Głównym fundatorem wycieczki był organizator Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a także Gmina Wyrzysk i Pizzeria Italiana.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: Klaudia Mrotek, Dariusz Bąk, Teresa Domalewska – Belka (opiekun grupy projektowej).
Tekst: Anna Belka, Sandra Kopienka, Zuzanna Nowakowska, Błażej Znamirowski.

Opracowanie: Teresa Domalewska - Belka


BIP


ePUAP


Obiekt monitorowany

Monitoring prowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób oraz mienia.
Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica, 89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2
tel. 67 2866028
e-mail: sposieknn@interia.pl

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Znajdź nas na Facebook

Dziecięcy Telefon Zaufania


Egzamin ósmoklasisty


Doradztwo zawodowe
Koronawirus


W szkole został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych:
1. Tomasz Powała - Inspektor Ochrony Danych tel:503 585 225 e-mail: tomaszpowala@wp.pl
2. Marek Powała- z-ca Inspektora ochrony Danych tel: 504 230 997 e-mail: marek.powala@wp.pl