Uczniowie z kółka teatralnego "Kratka" w Poznaniu.

Zgodnie z wcześniejszymi planami uczniowie z kółka teatralnego „Kratka”, szóstego lutego wybrali się na wycieczkę do Poznania, by tam, a dokładnie w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu móc obejrzeć sztukę teatralną.

Repertuar, jaki oferuje to miejsce jest urozmaicony i dostosowany do widza w każdym wieku. My wybraliśmy komedię romantyczną graną przez dwoje aktorów Teatu Nowego w Poznaniu - Annę Mierzwę i Łukasza Chrzuszcza.

Reżyser spektaklu w zabawny sposób opowiedział nam historię rodzącej się między dwojgiem uczniów pierwszej fascynacji, przyjaźni a w rezultacie miłości. Wprowadził nas w świat tytułowych bohaterów Niny i Paula, którzy niespodziewanie spędzają razem pierwszy dzień wakacji. Potem ich drogi rozchodzą się. Wszystko przeplecione zostało znanymi utworami śpiewanymi przez aktorów, a całość dopełniła pomysłowa scenografia, która składała się na pozór tylko ze stołu i krzeseł, ale w zależności od potrzeby przybierała różne formy, np. wieży obserwacyjnej. Reżyser subtelnie sprowokował widza, by odpowiedział sobie na podstawowe pytania: Kiedy zaczyna się miłość ? Czy przemija jak letni wieczór, czy zostaje w pamięci na zawsze?

Po spektaklu spotkała nas miła niespodzianka, mogliśmy przez chwilę porozmawiać z aktorami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Był to dla nas moment bardzo ważny, tym bardziej, że ósmego lutego miała mieć miejsce premiera przedstawienia „Opowieść wigilijna”, przed którą wielu aktorów z kółka teatralnego odczuwało ogromną tremę. Dzięki cennym radom pana Łukasza Chrzuszcza stała się ona nieco mniejsza.

Joanna Lewandowska

Grudzień 2018