"Opowieśc wigilijna"

Długo wyczekiwana przez aktorów kółka teatralnego „Kratka” premiera przedstawienia pt. „Opowieść wigilijna”, w końcu odbyła się. Wydarzenie to miało miejsce 8 lutego, o godzinie 17.

Wszyscy chętni miłośnicy teatru, mogli tego wieczoru przybyć, by obejrzeć początkujących, ale utalentowanych młodych aktorów, którzy wcielili się w bohaterów napisanej przez Charlesa Dickensa „Opowieści wigilijnej”.

Zaproszeni goście, rodzice i najbliżsi uczniów występujących, poznali historię Ebenezera Scrooga - zgorzkniałego starszego mężczyzny, który zaślepiony chęcią bogacenia się i posiadania coraz większego majątku, nie traktuje z należytym szacunkiem ani rodziny, ani innych ludzi a Boże Narodzenie uważa za święto zbędne. Woli tego dnia być sam. W wigilię Bożego Narodzenia nawiedzają go duchy, które pokazują mu pewne zdarzenia z jego przeszłości i uświadamiają starcowi, że jego życie było bezwartościowe, a postępowanie wobec ludzi okrutne. Główny bohater, zmienia się. Magia świąt, miłość bliskich, zwyciężają!

Po występie, młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Widzowie indywidualnie gratulowali uczniom udanego występu. Szczególną uwagę zwróciła gra Kacpra Borowiaka, który wcielił się w rolę głównego bohatera. Wielu życzyło mu udanej kariery aktorskiej. Ja także do tych życzeń się dołączam. Tego dnia, z uwagi na to, że był to tłusty czwartek nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, dlatego po występie wszyscy goście i aktorzy zostali zaproszeni na pączki, kawę i herbatę.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób: Sławomiry Janowiak, Dawida Cerajewskiego, Leszka Kusza, Stefana Olekszyka i Justyny Liszki oraz Pań ze szkolnej kuchni, które pożyczyły nam na ten wieczór zastawę stołową i termosy. Serdecznie w imieniu zespołu teatralnego im dziękuję!

Joanna Lewandowska

Wrzesień 2018