Wspomnienia z ferii

W drugim tygodniu ferii zimowych 20 stycznia 2018 roku grupa uczniów z klas IV, VI , VII oraz II i III gimnazjum udała się z opiekunami na wycieczkę do Piły. Od godziny 900 rozpoczęły się zabawy na pilskim lodowisku. Łyżwiarstwo to coraz popularniejszy sport zimowy. Jazda na łyżwach, to również świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Nie jest ona trudna i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy jedynie odrobina chęci, cierpliwości, wiara we własne możliwości oraz ciepłe ubranie. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach ruchowych na lodowisku.

Kolejnym punktem programu wycieczki była projekcja filmu w kinie Helios. „Czarna pantera” - film science – fiction dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Główny bohater T’Challa po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników i robi wszystko, aby pokonać groźnego przeciwnika i ochronić swój dotąd pozostający w izolacji lud, jego kulturę i całą wysoce rozwiniętą technologicznie cywilizację. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

Po skończonym seansie udaliśmy się do restauracji McDonald’s, gdzie każdy uczestnik mógł zregenerować swoje siły. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń, wróciliśmy do domu.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Ewa Ryczek, Izabela Goła, Aniceta Banaszak, Alina Nowak i Pan Dawid Cerajewski.

Sławomira Janowiak

Wrzesień 2018