"Nakarmiliśmy Burka i Kicię!"

Zgodnie z coroczną tradycją, dzień przed feriami zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów i kotów z bydgoskiego schroniska. W tym roku uczyniliśmy to wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej, którzy pod opieką Pani Agaty Bełki – Świtkowskiej zorganizowali zbiórkę w budynku swojej szkoły.

W ostatni dzień ferii – 23 lutego, wraz z chętnymi uczniami wybraliśmy się do Bydgoszczy, by wspólnie wręczyć psiakom i kociakom to, co udało nam się zebrać, czyli : 23 kg karmy dla kotów, 100 kg karmy dla psów, 18 kg kaszy, 5 kg makaronu, 9 kg ryżu, 10 sztuk zabawek, 4 koce, 2 pledy i 2 poduszki.

W schronisku powitała nas Pani Dyrektor Izabella Szolginia wraz ze swoją czworonożną towarzyszką Bibi.

Podczas rozmowy z nami, Pani Szolginia opowiedziała nam o funkcjonowaniu schroniska, o zwierzętach które tu trafiają. Historie niektórych zwierzaków są naprawdę traumatyczne i niestety w wielu przypadkach świadczą o wielkiej bezmyślności ludzi, którzy mieli być dla zwierząt opiekunami, a stają się ich oprawcami! Dowiedzieliśmy się, jak ważne dla zwierząt są szczepienia oraz ich sterylizacja. Zostaliśmy także poinformowani o możliwości wyprowadzania psiaków na spacer. Jeśli ktoś chce, może przyjść do schroniska i wyprowadzić psa na spacer, by w ten sposób pomóc. Można też psu, czy kotu stworzyć dom tymczasowy, tzn. przygarnąć pod swój dach zwierzątko na jakiś czas, by później zdecydować, czy jest się w stanie zaopiekować nim na stałe. Pani Dyrektor zdradziła nam również, co wkrótce w schronisku się zmieni! Życzymy powodzenia w realizacji planów!

Wszystkich miłośników zwierząt gotowych do tego, by wziąć pod swój dach psa, czy kota ze schroniska, gorąco do tego zachęcamy! My obiecujemy, że w przyszłym roku też się tu zjawimy, by wesprzeć potrzebujących czworonożnych przyjaciół!

Joanna Lewandowska

Czerwiec 2018

czwartek 21 Czerwca 2018.

Alicja, Marta, Alojz