592,986 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
"Nakarmiliśmy Burka i Kicię!"

Zgodnie z coroczną tradycją, dzień przed feriami zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów i kotów z bydgoskiego schroniska. W tym roku uczyniliśmy to wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ul. Głównej, którzy pod opieką Pani Agaty Bełki – Świtkowskiej zorganizowali zbiórkę w budynku swojej szkoły.
W ostatni dzień ferii – 23 lutego, wraz z chętnymi uczniami wybraliśmy się do Bydgoszczy, by wspólnie wręczyć psiakom i kociakom to, co udało nam się zebrać, czyli : 23 kg karmy dla kotów, 100 kg karmy dla psów, 18 kg kaszy, 5 kg makaronu, 9 kg ryżu, 10 sztuk zabawek, 4 koce, 2 pledy i 2 poduszki.W schronisku powitała nas Pani Dyrektor Izabella Szolginia wraz ze swoją czworonożną towarzyszką Bibi.
Podczas rozmowy z nami, Pani Szolginia opowiedziała nam o funkcjonowaniu schroniska, o zwierzętach które tu trafiają. Historie niektórych zwierzaków są naprawdę traumatyczne i niestety w wielu przypadkach świadczą o wielkiej bezmyślności ludzi, którzy mieli być dla zwierząt opiekunami, a stają się ich oprawcami! Dowiedzieliśmy się, jak ważne dla zwierząt są szczepienia oraz ich sterylizacja. Zostaliśmy także poinformowani o możliwości wyprowadzania psiaków na spacer. Jeśli ktoś chce, może przyjść do schroniska i wyprowadzić psa na spacer, by w ten sposób pomóc. Można też psu, czy kotu stworzyć dom tymczasowy, tzn. przygarnąć pod swój dach zwierzątko na jakiś czas, by później zdecydować, czy jest się w stanie zaopiekować nim na stałe. Pani Dyrektor zdradziła nam również, co wkrótce w schronisku się zmieni! Życzymy powodzenia w realizacji planów!
Wszystkich miłośników zwierząt gotowych do tego, by wziąć pod swój dach psa, czy kota ze schroniska, gorąco do tego zachęcamy! My obiecujemy, że w przyszłym roku też się tu zjawimy, by wesprzeć potrzebujących czworonożnych przyjaciół!Joanna Lewandowska

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Grudzień 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
sobota 15 Grudnia 2018.

Imieniny obchodzą:
Nina, Celina, Walerian