Ach, co to był za bal, czyli bajeczne wspomnienia o balu karnawałowym

W środowe popołudnie, 31 stycznia br. odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Na bal przybyło liczne grono wspaniale przebranych uczniów, którzy zmienili szkolny hol w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

Organizatorzy balu p. Anna Nowak i p. Dawid Cerajewski przywitali wszystkich karnawałowym wierszem.

„W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo kto jest kim...

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

Na przebierańców czekał konkurs na wybór najciekawszych strojów, wybór króla i królowej balu oraz konkurs - wystrzałowe zagadki ukryte w balonach.

Prowadzący zachęcili także wszystkich do korzystania z bufetu, słowami:

Na długie wieczory i chłodne poranki
najlepsze w świecie są zapiekanki.
Na podwieczorek gofry świeżutkie
żeby uśmiechy były milutkie.
A do popicia pepsi w puszkach
i dla dużego i dla maluszka.
Albo na przykład soki owocowe
żeby dzieciaki były zdrowe.
To wszystko dla was dzieci kochane
Dzisiaj na balu będzie serwowane!

Zabawa rozpoczęła się od prezentacji strojów w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie z klas I – III oraz uczniowie z klas IV – VI. Niestety nie było przebierańców z klas najstarszych.

Każdy z uczestników przechodząc się po zielonym dywanie przy dźwiękach piosenki „Flames of love” zaprezentował swój strój. Spośród ponad 50 uczestników jury przyznało wyróżnienia oraz trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych, klocków, puzzli, słodyczy. Wszystkich można zobaczyć na zdjęciach.

Zwycięzcy w kategorii przedszkolaków

Wyróżnienie w kategorii klas I – III

Zwycięzcy w kategorii klas I – III

Wyróżnienie w kategorii klas IV – VI

Zwycięzcy w kategorii klas IV – VI

Kolejną zabawą było odgadywanie zagadek ukrytych w balonach. Dwadzieścia chętnych osób zmierzyło się z wystrzałowymi balonami, które przekuwali szpilką, aby wydostać z nich ciekawe zagadki. Każdy został nagrodzony słodyczami.

Zabawą trzymającą w napięciu był wybór króla i królowej balu. Wszyscy chętni, którzy chcieli wystartować w tym konkursie jeszcze raz zaprezentowali się na zielonym dywanie. Po czym uczestnicy balu oddawali swoje głosy. Króla i królową balu, parę, która obdarzona została większością głosów można zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Oczywiście król i królowa także otrzymali nagrody.

Między konkursami przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami.

Wszystkie bawiły się znakomicie, chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez opiekunów szkolnego samorządu. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, uczniowie z uśmiechami wrócili do swoich domów. Przebierańcy i organizatorzy z niecierpliwością czekają na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców, która dofinansowała zakup nagród. Podziękowania kierujemy również do wszystkich pań, które sprawowały opiekę nad balującymi dziećmi, tym które zasiadły w jury oraz tym, dzięki którym bardzo sprawnie działał bufet.

Anna Nowak i Dawid Cerajewski

Wrzesień 2018