669,738 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
"Z wizytą w domu Staszica"

We wtorek 20 marca 2018 r. my -uczniowie klasy IV B wraz z naszym wychowawcą i opiekunami wybraliśmy się na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę. Ponieważ większość z nas jeszcze nigdy nie podróżowała pociągiem, zdecydowaliśmy się na taki środek lokomocji. Wyruszyliśmy o godz. 12.13 i bez żadnego opóźnienia dotarliśmy na miejsce - do Piły. W programie wyjazdu znalazły się muzeum, kino oraz restauracja McDonald's.

Wizyta w Muzeum Stanisława Staszica, dokąd udaliśmy się na samym początku wyjazdu, okazała się ciekawą lekcją historii. Siedzibą muzeum jest dawny dom Stasziców, którzy w części miasta zwanej "Zamościem" mieli swój folwark składający się z domu mieszkalnego oraz zabudowań gospodarczych: stodoły, obory i owczarni. Muzeum Stanisława Staszica w Pile powstało w 1951 roku jako muzeum biograficzne. Z czasem zaczęło pełnić funkcję muzeum regionalnego - wielodziałowego. W roku 1975 na jego bazie utworzono Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile. Od 1985 roku Muzeum Stanisława Staszica jest znowu samodzielnym muzeum biograficznym. Obecnie jest jednostką organizacyjną gminy Piła.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu było kino Helios, gdzie po wizycie w muzeum relaksowaliśmy się w wygodnych fotelach sali kinowej. Nie dało się jednak odpocząć od emocji, gdyż prezentowany film animowany pt. „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali” okazał się kolejną dawką niezapomnianych wrażeń. Słynni Gnomeo i Julia z popularnej animacji powracają w zupełnie nowym filmie! Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc- Sherlock Gnom.

Ostatnim punktem naszej wtorkowej eskapady była wizyta w restauracji McDonald's.Po odpoczynku i wspólnym posiłku udaliśmy się w drogę powrotną.

Niespodziewaną atrakcją okazała się również podróż pociągiem. Przejazd nostalgicznie stukoczącym pojazdem obudził w niejednym z nas ducha podróżnika. Ciekawe , dokąd pojedziemy następnym razem…Uczniowie klasy IV B

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Marzec 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Imieniny
Dzisiaj jest
wtorek 19 Marca 2019.

Imieniny obchodzą:
Józef, Bogdan, Marek