I miejsce w Gminnych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

06 marca 2018 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Wyrzyska, Kosztowa oraz Osieka nad Notecią . Eliminacje składały się z dwóch części: teoretycznej (test wiedzy ogólnej o przepisach ruchu drogowego oraz pierwszeństwa na skrzyżowaniach) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).
Walka była bardzo zacięta, a uczniowie wykazali się wysokim zasobem wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W gminnych eliminacjach zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią
w składzie: Martyna Janowiak, Martyna Tecław, Marcel Betański oraz Hieronim Hamerski. Będzie ona reprezentowała Gminę Wyrzysk w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018 w Pile.

Drugą lokatę uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, trzecią drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Edyta Marzoch- Gryczka

Grudzień 2018