Łobżenica zaprasza

Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy w ramach „drzwi otwartych” odbyły się dwa konkursy dla uczniów oddziałów gimnazjalnych: Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Obcojęzycznej o Puchar Burmistrza Łobżenicy oraz Drużynowy Konkurs z Matematyki o Puchar Dyrektora Szkoły.

Wiktoria Kędzia, Wiktoria Ksobiak oraz Wiktoria Ciszewska prezentowały tekst z języka angielskiego "The Canterville Ghost", natomiast Wiktoria Ciszewska z języka niemieckiego "Liebe auf Entfernung". Wysoki poziom reprezentowany przez uczennicę został doceniony przez jury i ostatecznie Wiktoria Ciszewska zajęła I miejsce.

W tym samym czasie dwie czteroosobowe drużyny naszej szkoły zmagały się z zadaniami z matematyki. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosił 60 minut. Pierwsza drużyna w składzie: Julia Dubaj, Maciej Koniec, Kacper Pikulik, Jakub Wachowiak zajęła IV miejsce, natomiast druga: Paulina Lewandowska, Marta Wojciechowska, Emilia Zabel, Artur Faltyński – miejsce VI.

Nagrody wręczył burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś.

Uczniów do konkursów przygotowywały panie: Teresa Domalewska – Belka, Karolina Fenske – Polito, Anna Nowak, Sławomira Janowiak.

Sławomira Janowiak

Wrzesień 2018

czwartek 20 Września 2018.

Renata, Filipina, Eustachy