"Matematyczne frazeologizmy"

Organizowany w naszej szkole od kilku lat Konkurs Słownikowo - Frazeologiczny, corocznie dotyczy frazeologizmów z różnych dziedzin życia, literatury, czy nauki. W tym roku uczestnicy – uczniowie klas VI, zmierzyli się z frazeologizmami związanymi z matematyką. Każdy z nich dwoił się i troił, by wysunąć się na pierwszy plan i nie zatrzymać w pół drogi, tylko dać z siebie 100 % !

Czworo reprezentantów z klas VI a i VI c oraz pięciu z VI b, w pierwszym etapie musiało rozwiązać test składający się z siedmiu zadań, za których rozwiązanie można było uzyskać 30 punktów. Najlepsi z nich: Martyna Janowiak, Bartosz Zbieralski, Wiktoria Badura i Jagoda Mrotek, przeszli do etapu II, w którym na każdego czekał tekst. Należało w nim zastąpić związki wyrazowe bliskoznacznymi związkami frazeologicznymi związanymi z matematyką.

Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Bartosz Zbieralski i on zdobył 1. miejsce, 2. miejsce zajęła Martyna Janowiak, a 3. Wiktoria Badura. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Lewandowska

Małgorzata Stramel