W KRAINIE MITÓW

13 kwietnia 2018r. odbył się konkurs pt. „W krainie mitów”. Skierowany był do uczniów klas V, którzy właśnie w tym roku szkolnym poznali mitologiczne postacie, krainy i fantastyczne opowieści o różnych zjawiskach czy losach bohaterów. Formą eliminacji był test, który wyłonił przedstawicieli do dalszych zmagań. Wybrani uczniowie musieli indywidualnie zgłębiać są wiedzę nie tylko na temat mitów, ale także na temat starożytnych olimpiad.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięli: Z klasy Va- Martyna Kalata, Julia Garczyńska, Krystyna Skwierawska, Marcel Wiśniewski; z klasy Vb- Magdalena Skibicka, Natalia Kwidzińska, Marcelina Czechowicz, Wiktoria Bąk, Roksana Żołądkiewicz, Kamil Wachowiak. W drugim etapie udział wzięły: Martyna Kalata, Krystyna Skwierawska, Magdalena Skibicka, Julia Garczyńska, Marcelina Czechowicz. Dwie uczestniczki walczyły o drugie miejsce. Laur zwycięstwa zdobyła Martyna Kalata z kl. Va, drugie miejsce zajęła Krystyna Skwierawska z kl. Va, natomiast trzecie należy do Magdaleny Skibickiej z kl. Vb.

Okazało się, że poziom wiedzy podczas tegorocznej edycji konkursu był bardzo zróżnicowany i mimo tego, że było to wydarzenie szkolne, uczestniczki zdradziły, że bardzo się denerwowały.

Gratuluję zwyciężczyniom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Małgorzata Stramel

Kwiecień 2018