Konkurs czytelniczy.

26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dotyczący znajomości książki autorstwa Jean- Jacques Sempe i Rene Gościnnego pod tytułem „ Mikołajek”. Jest to pierwsza część większego cyklu w którym opisane są przygody Mikołajka i jego kolegów.

Książki z serii o Mikołajku niezmiennie bawią i cieszą wszystkich czytelników, niezależnie od wieku.

Konkurs miał na celu zainteresowanie młodego czytelnika literaturą, popularyzację książek o Mikołajku, kształtowanie zainteresowań czytelniczych, a także sprawdzenie stopnia znajomości książki.

To łącznicy z biblioteką po konsultacjach w klasach zdecydowali, jaka książka będzie przedmiotem konkursu. Konkurs adresowany był do chętnych uczniów z klas IV. Z 79 uczniów uczęszczających do tych klas w konkursie zmierzyło się 53.

Z powodu nierównej ilości uczestników z poszczególnych klas, bibliotekarki postanowiły podzielić uczestników losowo, tak aby uczniowie z różnych klas mogli nauczyć się współpracy zespołowej. Konkurs był też tak pomyślany, aby każdy uczestnik musiał udzielić odpowiedzi i zdobyć punkty dla swojej grupy.

Zadania konkursowe miały różne formy np.: pytań otwartych, rozsypanki zdaniowej czy krzyżówki. Emocjonujące było rozpoznawanie rekwizytów kojarzących się z jakąś przygodą głównego bohatera.

Mamy nadzieję, że zabawa konkursowa dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń. O podniebienia startujących zadbała tradycyjnie pani Jolanta Łukowska serwując nam smaczne babeczki.

Serdecznie dziękujemy też pani Joannie Lewandowskiej i panu Dawidowi Cerajewskiemu, za pomoc w organizacji konkursu.

Z kronikarskiego obowiązku dodajemy, że rywalizację wygrała grupa 3 w skład której wchodzili: Zuzanna Nowakowska, Zofia Garczyńska, Zofia Dorosz, Paweł Kaczmarek, Nikodem Krusik, Jonasz Kowalski, Szymon Home, Olga Stałowska

3 najlepsze grupy oprócz słodyczy zostały nagrodzone drobnymi prezencikami.

Bibliotekarki

Sierpień 2018

niedziela 19 Sierpnia 2018.

Konstancja, Emilia, Julian