632,212 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Konkurs czytelniczy.

26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dotyczący znajomości książki autorstwa Jean- Jacques Sempe i Rene Gościnnego pod tytułem „ Mikołajek”. Jest to pierwsza część większego cyklu w którym opisane są przygody Mikołajka i jego kolegów.

Książki z serii o Mikołajku niezmiennie bawią i cieszą wszystkich czytelników, niezależnie od wieku.

Konkurs miał na celu zainteresowanie młodego czytelnika literaturą, popularyzację książek o Mikołajku, kształtowanie zainteresowań czytelniczych, a także sprawdzenie stopnia znajomości książki.

To łącznicy z biblioteką po konsultacjach w klasach zdecydowali, jaka książka będzie przedmiotem konkursu. Konkurs adresowany był do chętnych uczniów z klas IV. Z 79 uczniów uczęszczających do tych klas w konkursie zmierzyło się 53.

Z powodu nierównej ilości uczestników z poszczególnych klas, bibliotekarki postanowiły podzielić uczestników losowo, tak aby uczniowie z różnych klas mogli nauczyć się współpracy zespołowej. Konkurs był też tak pomyślany, aby każdy uczestnik musiał udzielić odpowiedzi i zdobyć punkty dla swojej grupy.

Zadania konkursowe miały różne formy np.: pytań otwartych, rozsypanki zdaniowej czy krzyżówki. Emocjonujące było rozpoznawanie rekwizytów kojarzących się z jakąś przygodą głównego bohatera.

Mamy nadzieję, że zabawa konkursowa dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń. O podniebienia startujących zadbała tradycyjnie pani Jolanta Łukowska serwując nam smaczne babeczki.

Serdecznie dziękujemy też pani Joannie Lewandowskiej i panu Dawidowi Cerajewskiemu, za pomoc w organizacji konkursu.

Z kronikarskiego obowiązku dodajemy, że rywalizację wygrała grupa 3 w skład której wchodzili: Zuzanna Nowakowska, Zofia Garczyńska, Zofia Dorosz, Paweł Kaczmarek, Nikodem Krusik, Jonasz Kowalski, Szymon Home, Olga Stałowska

3 najlepsze grupy oprócz słodyczy zostały nagrodzone drobnymi prezencikami.


Bibliotekarki

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Styczeń 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Imieniny
Dzisiaj jest
środa 16 Styczenia 2019.

Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz, Bernard