632,166 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
"W poszukiwaniu terra felix"

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole rozpoczęliśmy 30 kwietnia uroczystym apelem, w którym udział wzięli uczniowie klas: siódmych, czwartych i gimnazjaliści.Uświetnili go swoim przybyciem również zaproszeni goście, a wśród nich: Burmistrz Wyrzyska – Pani Bogusława Jagodzińska, Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pani Beata Borowczak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej – Pani Karolina Stranz.Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa „terra felix”, które w tłumaczeniu brzmią: „ziemia szczęśliwa”. Każdy z nas, albo taką szczęśliwą ziemię już odnalazł, albo nadal jej poszukuje. Gdzie zatem ona jest? ...Występujący siódmoklasiści chcieli opowiedzieć swoimi słowami - ale tak, by nie pominąć tego, co w tym dniu jest najważniejsze - o tym, czym dla nich jest owo święto oraz tak powszechnie dzisiaj używane pojęcie „patriotyzm”. Wspomnieli inne, ważne dla Polski w dążeniu do wolności wydarzenia historyczne oraz krytycznie, ale jakże prawdziwie podsumowali to, jakimi ludźmi jesteśmy w obecnych czasach. Skłonili również do refleksji nad naszym, „prywatnym” patriotyzmem. W czasie spektaklu, usłyszeć można było nagrane wcześniej słowa Preambuły, które z dostojeństwem w głosie wyrecytował Pan Dyrektor Jacek Wiśniewski.

Występ wokalnie uświetnili, niezwykle uzdolnieni soliści. Zaśpiewali tak znane piosenki, jak: „Wracam do domu”, „Taki kraj”, „Biały krzyż” i „Miejcie nadzieję”.


Natomiast dziewczęta z klas czwartych zatańczyły wymowny i symboliczny taniec z flagami Polski, który miał przypomnieć widzom o tym, że rok 2018 wyznacza setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Joanna Lewandowska

Małgorzata Stramel

Żaneta Koniec

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Styczeń 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Imieniny
Dzisiaj jest
środa 16 Styczenia 2019.

Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz, Bernard