632,199 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
"Baśnie, legendy, podania... "

W ostatni czwartek, uczniowie klasy IV d sprawdzili swoją wiedzę z zakresu treści kilku lektur, które w ramach konkursu baśniowego mieli zadanie przeczytać. Były to dobrze znane większości dzieci baśnie europejskie takie jak: „Kopciuszek” i „Bajka o rybaku i rybce”, czy mniej znane np. „Sinobrody” . Pojawiły się też w kanonie lektur konkursu legendy dotyczące między innymi powstania Gniezna oraz legenda „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”.

Uczniowie podzieleni byli na pięć grup, w których wspólnie rozwiązywali różne zadania. Były i krzyżówki, i prace plastyczne oraz zadanie polegające na przypisaniu obrazkowi tytułu legendy lub baśni i podaniu jej autora.
Nie mogło też zabraknąć szczegółowych pytań dotyczących treści lektur. Uczniowie wybierali numer pytania i po kolei na nie odpowiadali. Każdy miał szansę wykazania się i podzielenia swoją wiedzą. Dodatkowe punkty otrzymywała grupa, w której dzieci przebrały się za wybraną postać związaną z naszym konkursem.Najlepsi i nie mający sobie równych, okazali się uczniowie tworzący grupę 1., czyli: Kamil Panek, Wiktoria Gabrielyan, Sandra Kopienka i Zuzanna Kaczmarek. Choć oczywiście słowa gratulacji należą się również uczniom z pozostałych grup, którzy w przygotowanie do konkursu również włożyli niemały wysiłek!

Joanna Lewandowska

Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Styczeń 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Imieniny
Dzisiaj jest
środa 16 Styczenia 2019.

Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz, Bernard