"Baśnie, legendy, podania... "

W ostatni czwartek, uczniowie klasy IV d sprawdzili swoją wiedzę z zakresu treści kilku lektur, które w ramach konkursu baśniowego mieli zadanie przeczytać. Były to dobrze znane większości dzieci baśnie europejskie takie jak: „Kopciuszek” i „Bajka o rybaku i rybce”, czy mniej znane np. „Sinobrody” . Pojawiły się też w kanonie lektur konkursu legendy dotyczące między innymi powstania Gniezna oraz legenda „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”.

Uczniowie podzieleni byli na pięć grup, w których wspólnie rozwiązywali różne zadania. Były i krzyżówki, i prace plastyczne oraz zadanie polegające na przypisaniu obrazkowi tytułu legendy lub baśni i podaniu jej autora.

Nie mogło też zabraknąć szczegółowych pytań dotyczących treści lektur. Uczniowie wybierali numer pytania i po kolei na nie odpowiadali. Każdy miał szansę wykazania się i podzielenia swoją wiedzą. Dodatkowe punkty otrzymywała grupa, w której dzieci przebrały się za wybraną postać związaną z naszym konkursem.

Najlepsi i nie mający sobie równych, okazali się uczniowie tworzący grupę 1., czyli: Kamil Panek, Wiktoria Gabrielyan, Sandra Kopienka i Zuzanna Kaczmarek. Choć oczywiście słowa gratulacji należą się również uczniom z pozostałych grup, którzy w przygotowanie do konkursu również włożyli niemały wysiłek!

Joanna Lewandowska

wtorek 23 Października 2018.

Marleny, Edwarda, Seweryna