"Być sprawnym jak żołnierz - powstaniec"

„Być sprawnym jak żołnierz - powstaniec” - pod takim hasłem dnia 21 września odbył się Gminny Konkurs Historyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku przy wsparciu finansowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem najbliższej okolicy. Przypomnienie i utrwalenie wydarzeń związanych z 100 rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego 1918-1919 oraz odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna: Wiktoria Tworek, Martyna Janowiak, Krystyna Skwierawska, Mateusz Zamiatała, Maksymilian Rojewski, Remigiusz Wachowiak.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą o powstaniu wielkopolskim i napisać test. Druga część to test sprawnościowy- tor przeszkód, rzut granatem, transport rannego na noszach.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zdobyli bardzo wysokie lokaty po pisemnym teście. Nie gorzej zaprezentowali się w części sprawnościowej. Po podliczeniu punktacji nasza szkoła zdobyła drużynowo I miejsce.
Również indywidualnie zdobyliśmy - I miejsce zdobyła Wiktoria Tworek razem z koleżanką z SP Kosztowo Patrycją Pawlak.

II miejsce zajęli- Remigiusz Wachowiak , Maksymilian Rojewski i Olga Mrotek SP Wyrzysk
Słowa podziękowania kieruję do p. Sławomira Pinkowskiego, który pomógł w przygotowaniu części sprawnościowej.
Całej drużynie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów i zwycięstw.

Beata Wachowiak

Grudzień 2018