Święto Pieczonego Ziemniaka w kl. I a i II a.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały dzieci z klasy I ,,a” i II ,,a”. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka" było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski. Poza tym dzieci poznały ,,Bajkę o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy i potrawy. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Dzieci poszukiwały ziemniaków na terenie łąki, sadziły ziemniaki, rzucały ziemniakiem do celu, podawały sobie „gorącego” ziemniaka i skakały w workach. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji tych dwóch klas. Impreza była udana, dzieci zadowolone.

Bardzo dziękujemy państwu Kuszom za umożliwienie zorganizowania naszej imprezy, a pani Ewelinie Zmarlik i Annie Olszewskiej - za pomoc w zorganizowaniu tego święta.

Na pewno za rok spotkamy się znowu.

S. Chwaja-Połom, K. Centała

wtorek 23 Października 2018.

Marleny, Edwarda, Seweryna