ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych.
Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Prowadząca przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Pomyślnie zdali test z wiedzy o dobrym zachowaniu w szkole, ze znajomości przepisów drogowych i kultury osobistej. Wszyscy spisali się „na medal”. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Pana dyrektora, dokonanego specjalnym piórem, który jest w szkole od wielu lat, a Pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki od swoich rodziców. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

S. Chwaja-Połom, L. Wydeheft, K. Kowalska

poniedziałek 19 Listopada 2018.

Elżbieta, Seweryn, Paweł