BADMINTON

Już po raz kolejny Parafialny Klub Sportowy „Tęcza” z Kosztowa zorganizował Gminny Turniej Badmintona, w hali sportowej w Osieku nad Notecią. Zawody odbyły się w sobotę 20 października, a rywalizacja przebiegała w poszczególnych kategoriach.
• Kategoria szkół podstawowych, klasy 4-6,
• Kategoria szkół podstawowych, klasy 7–8,
• Kategoria klasa 3 gim. i szkoła ponadgimnazjalna,
• Kategoria Open i osób dorosłych.

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” w grupach, po wcześniejszym rozlosowaniu uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Grano do dwóch wygranych setów do 11. Tylko zwycięzca grupy zapewniał sobie rywalizacje finałową.

W naszej szkole, co bardzo cieszy znaleźli się również sympatycy badmintona, który jest trochę zapomniany. Pojedynki były niejednokrotnie wyrównane i o zwycięstwach decydował, tzw. tie break. Ostatecznie na wyróżnienie zajmując wysokie miejsca zapracowali.
• Natalia Kwidzińska I m. - (klasy 4-6 dz.)
• Dobrosława Ryczek IV m. - (klasy 3 gim, ponadgimnazjalne dz.)
• Oliwia Gapa III m. - (klasy 7-8 dz.)
• Kamil Wachowiak II m. - (klasy 4-6 ch.)
• Paweł Bąk III m. - (klasy 7-8 ch.)

Tradycyjnie organizator zadbał o sympatyczną oprawę turnieju w postaci, napojów, ciasta, owoców oraz pizzy dla wszystkich uczestników.

Szkołę Podstawową w Osieku nad Notecią w tych zawodach reprezentowało 11 uczniów z klas VI – VIII i 3gimnazjum. Byli to następujący uczniowie:

Bąk Paweł, Buda Kamil, Rozonka Dawid, Gapa Oliwia, Derdowski Sebastian, Niedźwiecki Adrian, Ryczek Dobrosława, Kwidzińska Natalia, Pawlak Miłosz, Wachowiak Kamil, Okoński Mikołaj.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Sławomir Pinkowski

poniedziałek 19 Listopada 2018.

Elżbieta, Seweryn, Paweł