Inauguracja działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole

26.10.2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Jest to inicjatywa skierowana do ludzi młodych, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne. Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły - nauczycieli oraz uczniów - na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy do kreowania postaw altruistycznych. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Członkami SKW zostało 19 uczniów z klas VIII oraz III gimnazjalnych. Aktywność wolontariuszy ukierunkowana będzie na dwa zasadnicze obszary: środowisko szkolne i środowisko lokalne. Planujemy wiele akcji społecznych i charytatywnych, np. „Zapomniane groby” , „Wolontariusz niesie pomocną dłoń” ( spotkania i opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi podczas roku szkolnego), akcje pomocowe na rzecz osób starszych i wiele innych.

Opiekunowie SKW

Magdalena Mrotek - Matuszewska

Ks. Patryk Styba

poniedziałek 19 Listopada 2018.

Elżbieta, Seweryn, Paweł