Olimpiada Ekologiczna - wreszcie finał!

23 listopada b.r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile odbyło się podsumowanie XI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.

W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z pięciu powiatów: pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, złotowskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Najpierw walczyli w etapach szkolnych, gminnych i powiatowych, potem spotkali się w finale olimpiady subregionu północnej Wielkopolski.
Najlepsi otrzymali zasłużone nagrody: smartfony, smartwatche, głośniki bezprzewodowe, tablety, powerbanki. Wśród nagrodzonych była uczennica kl. IIIb gimnazjum – Laura Chrobot.

Podczas spotkania wręczono również nagrody zwycięzcom wcześniejszego etapu - XVIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. W kategorii klas VII i VIII oraz gimnazjalnych naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Wiktoria Kędzia z kl. IIIc, która odebrała nagrodę za zdobycie III miejsca oraz Laura Chrobot, która otrzymała nagrodę za wyróżnienie (V miejsce).

Podczas uroczystości pamiętano również o nauczycielach przygotowujących uczniów do udziału w kolejnych etapach olimpiady. Im również wręczono dyplomy i nagrody książkowe.

Uroczystość uświetnił występ Jagody Pachowicz i Larisy Grams, przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”.

Aniceta Banaszak

Grudzień 2018