Sztab WOŚP w Osieku już gra.

Już w końcu października Małgorzata Pawlaczyk wystąpiła ponownie o zgodę na rejestrację sztabu przy Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią na organizacje 27. Finału w naszej miejscowości. 31 .10 otrzymaliśmy takową zgodę.

W 27.Finale , którego kulminacja nastąpi 13. stycznia 2019 roku będziemy zbierali środki pieniężne „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”

W zgłoszeniu poprosiliśmy o 50 identyfikatorów, tylu zazwyczaj wolontariuszy tworzy sztab, który wspiera nie mniejsza grupa sympatyków, pomagająca w doraźnych działaniach.

Ogłoszenia o naborze pojawi ły się na naszym Sztabowym facebooku (facebook.com/wosp.osieknn/ ). Oraz na tablicach ogłoszeń w obu budynkach szkolnych. Zakończyliśmy właśnie zapisy. Struktura Sztabu przedstawia się następująco: 27 osób to uczniowie szkoły-poniżej 16 roku życia, 4 osoby to młodzież w przedziale wiekowym 16-18 lat oraz 19 osób ma powyżej18 lat.

W 26. Finale Osiecki Sztab zebrał: 35 566,55. Jest to kwota bardzo znaczna, wielkość tej kwoty działa na nas mobilizująco. Chcemy w tym finale zebrać też jak najwięcej. Zależne to jest od ofiarności mieszkańców, ale też dużo zależy od naszej pomysłowości . Chcemy, aby imprezy przyciągnęły jak największy krąg odbiorców. Stąd nasza oferta adresowana jest zarówno do młodych, jak i starszych wiekiem: turnieje, dyskoteka, pokazy i koncerty.
Do współpracy zapraszamy każdego, kto ma chęć nieść pomoc innym .Mamy głębokie przekonanie, że działamy w słusznej sprawie. Korzystając z usług medycznych ,mamy namacalne dowody, gdzie trafiają pieniądze uzbierane przez nas. Dla nas członków Sztabu nie ma znaczenia czy serce masz po lewej, czy po prawej stronie. Jednoczy nas zamiar wspomagania słabszych.

Przypominany się już teraz. Jeśli mają Państwo pomysł na organizacje przyszłorocznego Finału w Osieku zapraszamy do kontaktu i współpracy. Może znacie zespół muzyczny , który chciałby przeżyć ten Finał z nami zapraszamy. Każdy- nawet dziwny pomysł , jest wart przegadania .Może chcecie coś przekazać na licytację lub loterię-przekażcie, a na pewno wylicytowana kwota zasili konto Sztabu

1516. My ze swej strony też szukamy nowych wyzwań. Jesteśmy z kontakcie z ofiarodawcą, który chce przeznaczyć na licytację” malucha”. Jeśli dogramy wszystkie formalności , może być fajna zabawa. Może wspólnie wymyślimy taką atrakcję, której Osiek jeszcze nie przeżył?????

Nasi wierni przyjaciele, to już po raz 21 Sztab przy SP w Osieku staje naprzeciw wyzwania- zebrać najwięcej- ile się da. Liczymy na wasze serca i hojność. Bądźcie jak co roku z nami. Pamiętajcie też, ze ”Światełko do nieba”- to tylko symbol, ważne jest to, co poza nim chcemy ofiarować bliźniemu.

Jesteśmy w szkole i na Facebooku-u . Czekamy na Wasze wsparcie dobrym słowem i może drobnym działaniem.

Sie ma.

Sztab