"Spotkanie z bohaterami mitów greckich"

Dzięki zaproszeniu Teatru Wrocławskiego „In - Art” na spektakl teatralny pt. „Mity greckie”, uczniowie klasy IV a, V d oraz VI a i VI b, mogli obejrzeć innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków.

Aktorzy w komediowy sposób przedstawili jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej, będący skarbnicą nieśmiertelnych tematów, motywów i symboli- mitologię, która nadal pozostaje obecna w wielu dziedzinach naszego życia.

Piękna scenografia, kostiumy, antyczne maski, oświetlenie i odpowiednio dobrana muzyka oraz możliwość bezpośredniego uczestniczenia w spektaklu - jeden z naszych uczniów został zaproszony przez aktorów na scenę - przeniosły nas na chwilę w czasy starożytne.

Interaktywna forma spektaklu zapewniła nam doskonałą zabawę oraz przypomniała treść wielu mitów, takich jak te opowiadające o: początku świata, potężnym Zeusie, dzielnym Prometeuszu, odważnym i wytrwałym Heraklesie, budowniczym Dedalu i jego synu Ikarze, Królu Syzyfie, mężnym Tezeuszu i cudownej nici Ariadny oraz o władcy mórz - Posejdonie.

Joanna Lewandowska

Grudzień 2018