Zawsze trochę radości, czyli święta w szpitalu...

Grudzień jest magicznym miesiącem, kiedy cały świat staje się miejscem, gdzie spełniają się marzenia, a ludzie są dla siebie życzliwsi. Dzieci cieszą się na myśl o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i czekających na nich prezentach. Nikt nie lubi być z dala od domu, szczególnie w okresie przedświątecznym, bo wtedy właśnie najbardziej potrzebujemy bliskości z rodziną. A takim miejscem jest szpital. W tym roku, po raz kolejny pamiętaliśmy o chorych dzieciach przebywających w wyrzyskim szpitalu.

17 grudnia, grupa uczniów wraz z opiekunami, odwiedziła małych pacjentów. Dla najmłodszych takie chwile są bardzo ważne. Wtedy zapominają o bólu, gorączce, czy niedogodnościach związanych z podawaniem zastrzyków. A uśmiech, na ich często smutnych twarzach, to dla wszystkich największa radość. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami, a do szpitalnej świetlicy podarowaliśmy wiele ciekawych gadżetów, aby ich wykorzystanie umilało pobyt na oddziale. Podczas wizyty wspólne śpiewaliśmy kolędy, przy akompaniamencie p. Leszka Kusza i Martyna Kalaty. Porozmawialiśmy z pacjentami i ich opiekunami oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Lucyna Wydeheft

Beata Wachowiak