WSPOMNIEŃ CZAR

Za nami kolejna, już XVIII, edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza.

W tym roku także nie zabrakło emocji podczas pisania dyktand, które najeżone były trudnościami ortograficznymi. Nie mniej problemów sprawiały znaki interpunkcyjne, bez których żaden tekst nie byłby w pełni zrozumiały. Tematyka tekstów była różnorodna, gdyż klasy młodsze pisały o zbliżających się świętach, a klasy starsze o niesamowitych podróżach, odkryciach i niezwykłych postaciach. Finaliści zmierzyli się z dyktandem, które mogłoby się stać inspiracją dla smakoszy, gdyż mówiło o przygotowaniu niebiańskiego gulaszu.

Tegoroczne zmagania były tym trudniejsze, że grono uczestników powiększyło się o uczniów klas VIII. Mistrzem Ortografii gminy Wyrzysk została uczennica klasy VIII - Wiktoria Dróbka . Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VII- Natalia Kaleta, natomiast III zajęła uczennica klasy V- Aleksandra Krzycka. Wszystkie dziewczynki były ze szkoły w Falmierowie.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się również: Julia Szczepańska- uczennica klasy VI ze szkoły w Kosztowie oraz Laura Graczyk- uczennica klasy IV ze szkoły w Wyrzysku.
Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk zastępcy burmistrza- Pana Jacka Wiśniewskiego oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią- Pani Małgorzaty Lewandowskiej.

Oto nazwiska pozostałych uczestników konkursu. Klasy VIII- Michalina Matczyńska (SP Kosztowo), Karolina Buda(SP Osiek n. Not.), Antonina Wawrzyniak (SP Wyrzysk). Klasy VII- Bartosz Zbieralski(SP Osiek n. Not.), Kamil Zaborowski (SP Wyrzysk), Patrycja Pawlak (SP Kosztowo). Klasy VI – Julia Szczepańska(SP Kosztowo), Marcelina Czechowicz (SP Osiek n. Not.), Marta Pasieta (SP Falmierowo). Klasy V- Bartosz Tojza (SP Wyrzysk), Anna Belka (SP Osiek n. Not.), Aleksandra Grochowska (SP Kosztowo). Klasy IV- Igor Gurda (SP Kosztowo), Zofia Bura (SP Falmierowo), Nadia Burzynska (SP Osiek n. Not.).

Nad całością czuwały polonistki- Joanna Lewandowska, Maria Babyszka oraz Małgorzata Stramel. W pracach komisji uczestniczyły także Panie- Alicja Święch, Agnieszka Gorączkowska oraz Anna Kozimor.

M.Stramel

Styczeń 2019