Niespodziewani goście w szkole...

Dni poprzedzające Święta wypełnione były w szkole spotkaniami z niespodziewanymi gośćmi.

Najpierw 19 grudnia uczniów klas IV odwiedził mł. ogn. Mateusz Kentzer z Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Przybył do naszej szkoły w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
Omówiono zagrożenia jakie stwarza tlenek węgla, a także zagrożenia pożarowe w budynkach mieszkalnych. Wizyta była doskonałą okazją do przypomnienia numerów alarmowych oraz przybliżenie wiedzy o trudnej pracy strażaka .

20 grudnia grupa gości , którzy zaszczycili swoją obecnością naszą szkolę była jeszcze liczniejsza. Z inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku kom. Marcin Towalewski oraz Komendant Straży Miejskiej Anny Rzyduch odbyła się pogadanka na temat zagrożeń jakie niesie odpalanie petard.

Wśród gości pojawiła się także pani Iwona Schulz-radna Rady Powiatu w Pile oraz pan wiceburmistrz gminy Wyrzysk Jacek Wiśniewski.

Przybyli też policjanci nasz dzielnicowego st. sierż. Mateusz Tomczyński , st. post. Marcin Cichosz oraz uwielbiany przez dzieci Pyrek.

Prelekcji prowadzona przez komendanta miała pokazać niebezpieczeństw wynikających z używania fajerwerków. Ma to szczególne znaczenie w zbliżającym się okresie, gdyż corocznie dochodzi do licznych tragedii w trakcie nieumiejętnego odpalania fajerwerków.

Pani Komendant A. Rzyduch opowiadała o tym, jakie traumatyczne przeżycia budza petardy w psychice zwierząt.

Liczymy, że tak sugestywnie poprowadzony pokaz poskromi zapędy młodych i ustrzeże przed nieodpowiedzialnym zachowaniami.

Marzec 2019

wtorek 19 Marca 2019.