705,250 unikalne wizyty

Nawigacja
Samorząd Uczniowski
Projekt ETAs - j. angielski
Linki
Sprawozdania finansowe
Niespodziewani goście w szkole...

Dni poprzedzające Święta wypełnione były w szkole spotkaniami z niespodziewanymi gośćmi.

Najpierw 19 grudnia uczniów klas IV odwiedził mł. ogn. Mateusz Kentzer z Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Przybył do naszej szkoły w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
Omówiono zagrożenia jakie stwarza tlenek węgla, a także zagrożenia pożarowe w budynkach mieszkalnych. Wizyta była doskonałą okazją do przypomnienia numerów alarmowych oraz przybliżenie wiedzy o trudnej pracy strażaka .


20 grudnia grupa gości , którzy zaszczycili swoją obecnością naszą szkolę była jeszcze liczniejsza. Z inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku kom. Marcin Towalewski oraz Komendant Straży Miejskiej Anny Rzyduch odbyła się pogadanka na temat zagrożeń jakie niesie odpalanie petard.

Wśród gości pojawiła się także pani Iwona Schulz-radna Rady Powiatu w Pile oraz pan wiceburmistrz gminy Wyrzysk Jacek Wiśniewski.

Przybyli też policjanci nasz dzielnicowego st. sierż. Mateusz Tomczyński , st. post. Marcin Cichosz oraz uwielbiany przez dzieci Pyrek.

Prelekcji prowadzona przez komendanta miała pokazać niebezpieczeństw wynikających z używania fajerwerków. Ma to szczególne znaczenie w zbliżającym się okresie, gdyż corocznie dochodzi do licznych tragedii w trakcie nieumiejętnego odpalania fajerwerków.

Pani Komendant A. Rzyduch opowiadała o tym, jakie traumatyczne przeżycia budza petardy w psychice zwierząt.

Liczymy, że tak sugestywnie poprowadzony pokaz poskromi zapędy młodych i ustrzeże przed nieodpowiedzialnym zachowaniami.Znajdź nas na Facebook
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jak do nas dojechać
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Maj 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny
Dzisiaj jest
niedziela 26 Maja 2019.

Imieniny obchodzą:
Filip, Paulina, Marianna