KOLĘDOWANIE PO POLSKU I ANGIELSKU (FILMY)

Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Wieloletnią tradycją szkoły przy ulicy Głównej w Osieku nad Notecią są konkursy kolęd w wykonaniu uczniów. Podobnie było i tego roku.

20 grudnia 2018 roku odbyło się wielkie, dwuetapowe kolędowanie.

I-sza część pod nazwą „Christmas Time” to konkurs dedykowany uczniom klas III-cich oddziałów gimnazjalnych na najlepsze wykonanie piosenki świątecznej w języku angielskim.

Po niej odbyła się II-ga część - „Kolędować Małemu” na najlepsze wykonanie polskiej kolędy dla uczniów klas VII i VIII.

Oba konkursy poprzedzone były losowaniem kolęd i piosenek przez przedstawicieli klas, a następnie wielogodzinnymi próbami i przygotowaniami wszystkich uczniów. Podkreślić należy, że klasy przygotowywały się nie tylko do zaśpiewania utworu, ale do całych wymyślonych przez siebie inscenizacji. Taniec, scenografia, kostiumy, akompaniamenty – jednym słowem prawdziwe show. Jury nie miało łatwego zadania. Przed konkursem angielskich utworów świątecznych, wprowadzając atmosferę wydarzenia, wystąpiła grupa uczniów realizująca w bieżącym roku szkolnym projekt English Teaching Activities. Wykonali oni pozakonkursowo utwór MUST BE SANTA.

WYNIKI W KONKURSIE „CHRISTMAS TIME”:

klasa III A - ROCKIN’ AROUND THE CHRISTMAS TREE

klasa III C - MERRY CHRISTMAS EVERYONE

klasa III B - ALL I WANT FOR CHRISTMAS IS YOU

WYNIKI W KONKURSIE „KOLĘDOWAĆ MAŁEMU”:

klasa VII A - PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM

klasa VII B - PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

klasa VIII B - WŚRÓD NOCNEJ CISZY

Wszystkim klasom oraz wychowawcom bardzo dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i doskonałą zabawę, a zwycięzcom GRATULUJEMY.

Wydarzenie przygotowane zostało przez p. Teresę Domalewską - Belka i p. Annę Nowak we współpracy z Samorządem Uczniowskim a także p. Edytą Marzoch-Gryczka

Teresa Domalewska-Belka

Anna Nowak