Spotkanie z kolekcjonerem długopisów

Dnia 3 stycznia 2019 roku klasa I „a” gościła kolekcjonera długopisów, pana Krzysztofa Kopczyńskiego z Piły. Tworzenie swojej kolekcji rozpoczął trzy lata temu. Posegregował już posiadane i zaczął zwiększać ich ilość dzięki życzliwości rodziny i znajomych. Długopisy pochodzą z całego świata i ma ich już ponad dwa tysiące. W zbiorze znalazły się bambusowe długopisy z Brazylii, kolorowy długopis z Ibizy, egzemplarz z Mauritiusu w barwach narodowych z symbolem tego kraju – ptakiem Dodo. Na uwagę zasługuje także ciężki kamienny długopis przedstawiający greckiego boga wojny – Aresa. Najcenniejszym dla pana Krzysztofa jest długopis z 1973 roku – jego szkolny, czerwony „Zenith”.

Spotkanie to było świetną okazją do dokonania wyboru własnego długopisu, który wkrótce będzie służył dzieciom do pisania. „Dobry długopis nie powinien być ciężki, powinien mieć miękki wkład, którym łatwo się pisze. Trzeba pamiętać, że nie decydują o tym walory estetyczne, bo ładny, ale nieporęczny, nadaje się tylko do muzeum” – tak podsumował swoje spotkanie pan Krzysztof.

Sławomira Chwaja - Połom

Styczeń 2019