Jasełka współcześnie i nie tylko...

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V b i III b oddziału gimnazjalnego, którzy przygotowali "Jasełka współcześnie i nie tylko..." Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Akcja jasełek dzieje się współcześnie: w dyskotece, na boisku szkolnym, w hotelu i na dworcu. Zabiegani i myślący tylko o przyjemnościach i pieniądzach ludzie, nie zauważają Józefa i Maryi, którzy potrzebują schronienia dla mającego wkrótce się narodzić Jezusa. Kiedy zrozumieli swoje błędy, postanowili złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Edyta Marzoch – Gryczka

Sławomira Janowiak