FERIE ZIMOWE NA WESOŁO

1. Dzieci z klasy Ia, IIa, IIb oraz kilka uczennic z IVb i IVc ferie rozpoczęły bardzo wesoło. 14 stycznia pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy do Family Parku. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Mogły wyszaleć się i sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas odkrywania niezliczonych labiryntów i atrakcji. Pobyt w Family Parku zakończył się wspólnym tańcem pod kierunkiem animatora. Potem uczniowie udali się do kina i obejrzeli film „Ralph Demolka w Internecie”. Bardzo podobała im się ta animowana komedia, której głównymi bohaterami byli Ralph i Wandelopa.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Nad bezpieczeństwem czuwały wychowawczynie: Sławomira Chwaja-Połom, Zofia Siemrzuch i Katarzyna Centała.

Katarzyna Centała

2. W czasie ferii zimowych odbywały się zajęcia sportowe z piłki siatkowej i nożnej. Uczniowie klas V-VI uczestniczyli w treningach odbywających się w sali gimnastycznej przy ulicy Szkolnej. Natomiast w hali sportowej przy ulicy Głównej odbywały się zajęcia dla starszych uczniów. Nauczycielami prowadzącymi byli pani Alina Nowak oraz pan Sławomir Pinkowski. W treningach brało udział wielu uczniów naszej szkoły, dla których była to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu. W zajęciach sportowych i różnego rodzaju zabawach uczestniczył również Marcin Betański, uczeń naszej szkoły, którym opiekowała się młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod nadzorem pani Aliny Nowak oraz Magdaleny Mrotek-Matuszewskiej.

Magdalena Mrotek - Matuszewska

3. W ostatnim dniu tegorocznych ferii zimowych uczniowie klasy VII A pojechali na lodowisko do Piły, by zaznać trochę zimowego sportu. Przeżyli oni 70 minut cudownej zabawy na łyżwach, w której niektórym pomagały pingwinki :). Byli też tacy, którzy doskonalili jazdę ćwicząc przekładankę bokiem czy po prostu jazdę na czas.

Nie ważne kto ile potrafi, ważne, że zabawa była przednia i wszyscy uczestnicy chętnie powtórzą taki wyjazd w najbliższym czasie.

Małgorzata Lewandowska

Kwiecień 2019